Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
Od: środa, 24 maja 2023, 10:00
Do: piątek, 26 maja 2023, 22:00
Za ile?
darmowe
Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów to coroczny przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego organizowany przez Dom Kultury „13 Muz” oraz działający w nim Salon Artystyczny Seniorów. W spotkaniach biorą udział seniorzy, którzy uprawiają różnorodną twórczość artystyczną: sceniczną, literacką, muzyczną, wokalną, plastyczną, fotograficzną i filmową.

W tegorocznej edycji znajdą się występy grup twórczych działających w domach kultury, klubach seniora i uniwersytetach trzeciego wieku z naszego regionu.

 

W programie między innymi:

– senioralny wieczór kabaretowy z dużą dawką wspaniałego humoru serwowanego przez Teatr Janusza, Salon Artystyczny Seniorów z Domu Kultury „13 Muz”, Kabaret Dwudziestolatek z UTW w Szczecinie oraz Teatr Fajne Babki z Centrum Kultury w Chojnie

– spektakl Teatru Janusza z Domu Kultury „13 Muz” pt. „Seksodyna, od niej wszystko się zaczyna”

– blok filmowy Zespołu Foto-Video ze Szczecina, w którym zobaczymy trzy filmy: „Kamberek", „Adieu” oraz „Szpinak z wody” zrealizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem „Kamera” w latach 2011-2014

– wystawa prac plastycznych grupy plastycznej z Domu Kultury „13 Muz”

– prezentacje poetyckie, taneczne, wokalne i spektakle teatralne

 

Na scenie V Spotkań Artystycznych Seniorów wystąpi łącznie kilkanaście zespołów artystycznych (teatralnych, wokalnych i tanecznych) m.in. ze Szczecina, Stargardu, Myśliborza i Chojny.

Nad przygotowaniem i realizacją programu czuwa Senioralna Rada Artystyczna V ZSAS z Domu Kultury „13 Muz” w składzie: Danuta Szydło, Aleksandra Szachniewicz, Maria Galant, Ewa Sulej, Ryszard Lasota oraz Anna Markowska-Henning.