Gdzie i kiedy?
Klub Delta
ul. Racławicka 10
poniedziałek, 27 marca 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
Już 27 marca, o godzinie 18:00 Klub Delta zaprasza na spotkanie z autorką książki „Sama siebie nie pamiętam”. Beata Zuzanna Borawska opowie o procesie powstania książki, a jej fragmenty przeczyta aktorka Teatru Polskiego, Olga Adamska.

 

„Sama siebie nie pamiętam” to debiut literacki Beaty Zuzanny Borawskiej. Porusza ona w sposób poetycki i artystyczny fundamentalne dziś tematy – chorobę i opiekę nad osobą zależną, oraz pamięć: tę utraconą i tę żywą. Książka zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże. Opowiadania, które często przybierają kształt próz poetyckich, wspomnień, podkreślają podziały na to, co męskie i kobiece, zwracają uwagę na cielesność, a przede wszystkim na pamięć ciała. Natomiast kartki z dziennika to już wielomiesięczny, fragmentaryczny zapis zmagań z Alzheimerem, które nie pozbawione są trudnych przeżyć, przykrych niespodzianek losu, jak i humoru. Z kolei poezja to głównie „głos Chorej”.
 
Beata Zuzanna Borawska – autorka książki „Sama siebie nie pamiętam” (Wydawnictwo Granda, premiera 2021 r.), opowiadania „Tajemnice barci” w „Sny umarłych. Polski rocznik weird fiction. 2021” (Wydawnictwo Phantom Books Horror, premiera 2022 r.), opowiadania „Syrenie stawy” w „Bizarny Szczecin” (Wydawnictwo Granda, premiera 2022 r.). Od ponad dziesięciu lat związana z kulturą jako: dziennikarka, animatorka kultury, wydawczyni płyt z muzyką jazzową. Współautorka filmu pt. Narcyz o sobie. Historia Marka Kazany, autorka reportażu „Salam alejkum, bracia”, który ukazał się na łamach Krytyki Politycznej. Lubi wyzwania.
Olga Adamska – aktorka teatralna. W dorobku ma ponad 60 ról dramatycznych i komediowych, recitale i monodramy. Ulubienica szczecińskiej publiczności. Inspiracji szuka w literaturze. Brzeg morza to jej ulubiony krajobraz.