Gdzie i kiedy?
Strzelnica Krzekowo, w pobliżu Netto Areny
sobota, 27 maja 2023, 12:00
Za ile?
darmowe
Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczyste obchody Święta 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich połączone ze Szczecińskimi Dniami Kawalerii, które odbędą się na placu przy Netto Arena w Szczecinie. Po uroczystym apelu zachęcamy do udziału w Pikniku Wojskowym, który odbędzie się na Placu Ćwiczeń Taktycznych Krzekowo. Prezentowany będzie pokaz musztry konnej w wykonaniu Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz Klubu Kawaleryjskego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Szczecinie, sprzęt na wyposażeniu naszej jednostki, rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ułani Malowani”, poczęstunek grochówką wojskową, gry i zabawy dla dzieci.

W sobotę, 27 maja, w południe, rozpocznie się apel z okazji Święta 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich na placu przy Netto Arenie w Szczecinie, a po jego zakończeniu – piknik wojskowy na terenie pobliskiej strzelnicy Krzekowo. W programie znaleźć można m.in. pokaz musztry konnej, konnego kadryla i prezentację władania bronią białą z konia w wykonaniu goszczącego po raz drugi w Szczecinie Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego.

W programie również: ekspozycja sprzętu wojskowego i atrakcje przygotowane w strefach edukacyjnych dla najmłodszych uczestników wydarzenia przez służby mundurowe, Senepid, WITD, Inspekcję Ochrony Środowiska, Izbę Celną oraz WFOŚIGW.

Nie zabraknie także tradycyjnego żołnierskiego poczęstunku w postaci gorącej grochówki.

Zakończenie pikniku planowane jest na godz. 16.00.