koncerty spotkania

WOŚP 2017 Szczecin [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 15.01.2017
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Niedziela, 15.01.2017
Do której godziny?
20:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Spotkania z bohaterami Gwiezdnych Wojen, obiad ugotowany przez gwiazdy kulinarnych programów, koncerty szczecińskich zespołów, XIX-wieczna karuzela, pokazy średniowiecznych walk, prezentacje wojskowego sprzętu, pokaz sztucznych ogni – to tylko niektóre atrakcje 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie, który w tym roku przenosi się na Łasztownię.
Autobus do Starej Rzeźni - darmowy przejazd w godz. 12.00 - 19.00 z PRZERWĄ w godz. 13.00 - 14.30 na czas Biegu "Policz się z cukrzycą" (kurs autobusu: ul. Grodzka - Łasztownia (Stara Rzeźnia);

WOPR - godz. 15.00, miejsce: Marina na Łasztowni, pokaz ratunkowy na wodzie;

W godz. 12.00 - 16.00 pokazy pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych - symulacje przygotowane przez OSP Szczecin;

Światełko do nieba jest przygotowane przez szczecińskich artystów - Teatr Ognia Piromancja i Bloco Pomerania. Po raz pierwszy w Szczecinie odbędzie sie pokaz ogni sztucznych do muzyki na żywo, którą wykona Bloco Pomerania.


„Mierzymy wysoko”
Podczas 25. jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W programie szczecińskiego finału na Łasztowni nie zabraknie: ekspozycji służb i pokazów ratownictwa, małej gastronomii, koncertów artystów szczecińskiej sceny muzycznej oraz tradycyjnego "Światełka do nieba". Na terenie imprezy będzie funkcjonowało miasteczko ratowniczo-medyczne, a w nim odbędą się prezentacje, symulacje wypadków i pokazy ratownictwa, porady medyczne i instruktaże pierwszej pomocy. Po raz 9. odbędzie się także happening biegowy „Policz się z cukrzycą”.

15 stycznia (niedziela) 2017 r.
godz. 12.00-20.30, Stara Rzeźnia (ŁASZTOWNIA)

PROGRAM:

godz. 12.00
Rozpoczęcie imprezy

STARA RZEŹNIA
- Licytacje (hol, Róża Wiatrów – prowadzenie Robert Abelite i Wiktor Głowacki, sztab TKKF ORKAN) w godz. 12.00-20.00
- Koncerty zespołów i pokazy tańca (Sala Illusion) – m. in. występy dzieci, koncerty Hot Rain, Arfik, Ohokoko, Jackpot, Antiplan, Magic Loud oraz Curcuma w godz. 12.00-21.00
- Spotkanie dla dzieci ze Star Wars (przez cały dzień)
- 12:00 Warsztaty plastyczne dla dzieci: malowanie mandali
- 13:30 (godziny ruchome, może się opóźnić) Warsztaty plastyczne dla dzieci: malowanie kawą i herbatą
- W holu przez cały dzień: występy taneczne
- Będzie można kupić ręcznie robione pierniki ze szczecińskim motywem
- Całodniowe licytacje gadżetów WOŚP: kubki, koszulki, kalendarze, zegar, gry edukacyjne z logo WOŚP. Oprócz tego na licytację trafi między innymi statuetka przekazana przez Husarię, rejs motorówką WOPR w dowolnym terminie dla czterech osób, specjalny obraz dotykowy dla niewidomych. Będzie można wylicytować także kurs obsługi koparki
- Stanowiska diagnostyczne/badania PUM (hol – 4 stanowiska do badań profilaktycznych – ok. 15 studentów PUM)
- 12.00-20.30 Bank Pekao SA (obok Sali Illusion)

DZIEDZINIEC
- Gastronomia i stoiska handlowe (food trucki itp.) - burgery, zapiekanki, specjały i słodkości, oprócz tego, stoiska handlowe
- 15:00 prezentacja uzbrojenia średniowiecznego, pokaz walk oraz pokaz artylerii średniowiecznej – Grunwaldzka Chorągiew Kazimierza V
- Miasteczko ratownicze: OSP Gryf, OSP Szczecin Śmierdnica (pokazy pierwszej pomocy), WOPR

UL. ZBOŻOWA (Skwer Kapitanów)
- Karuzela XIX w. w godz. 12.00-20.30
- „Bitwa na dwie patelnie” – pojedynek kulinarny w godz. 14.00-18.00
- TVN STUDIO
- telebim
- Ciuchcia na fali
- przejazdy kolejką CRUISER i samochody wyścigowe (motocykliści, ekspozycje)
- Stare samochody
- Pokaz aut wyścigowych
- Stacja Krwiodawstwa, mobilny punkt poboru krwi (godz. 16.00-20.00)

- BIEG „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ” (godz. 14.00-15.00)
13.15 - start dzieci
14.00 – start dorośli
rejestracja na stronie: http://maratonczykteam.szczecin.pl/
START i META - biuro w budynku Starej Rzeźni

godz. 19.55 – 20.15
ŚWIATEŁKO DO NIEBA – spektakl światło i dźwięk w wykonaniu szczecińskich artystów: Teatru Ognia Piromancja oraz Bloco Pomerania oraz pokaz fajerwerków.

godz. 20.30
Zakończenie imprezy


Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programu oraz godzin

„Bitwa na dwie patelnie” – pojedynek kulinarny (godz. 14.00 – 18.00)
Gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych dla Ciebie! Gotowanie na olbrzymiej patelni, który przyciągnie wielu ciekawskich amatorów kuchni. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować przepysznych potraw przygotowywanych na ich oczach! W Szczecinie gotować będą:
Diana Volokhova - Finalistka i jedna z najbardziej oryginalnych postaci II edycji programu MasterChef. Pochodzi z Armenii, a na podniebieniu ciągle czuje aromatyczne smaki i zapachy Kaukazu. Wzorem pozostaje dla niej babcia, od której uczyła się sztuki gotowania.

Adrianna Marczewska - Szef kuchni oraz twórca projektu La BlaBla, w którym tworzyła autorskie menu. Wierzy, że o ostatecznym smaku potraw decyduje jakość składników, dlatego używa tylko naturalnych produktów. Znana z programu kulinarnego „Ślinotok” w Kuchnia+. Uczestniczka 4. edycji programu „Top Chef”.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję