wystawy

Wojna w Ukrainie – wystawa plakatów Szymona Szymankiewicza

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 05.08.2022
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Piątek, 19.08.2022
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Książnica Pomorska zaprasza na wystawę plakatów Szymona Szymankiewicza, której tematem jest konflikt zbrojny w Ukrainie.

 

Organizatorem wystawy jest Fundacja Europejska. Wystawie towarzyszy debata: „Sztuka w czasie wojny”, która odbędzie się 17.08.2022 r. w Sali im. Stefana Flukowskiego.

Szymon Szymankiewicz należy do wybitnych artystów młodego pokolenia. Wobec jego prac nie można przejść obojętnie gdyż w naturalny sposób zmuszają do myślenia i prowokują reakcje. Charakteryzuje go minimalistyczny styl – często operuje powszechnie znanymi symbolami i ich przetworzeniami, korzysta z podstawowych kolorów, na większości z jego plakatów nie ma słów. Artysta ciągle obserwuje naszą rzeczywistość. W swoich pracach skromnymi środkami potrafi wymownie wyrazić aktualnie ważne problemy świata i współczesnej Polski.

Szymon Szymankiewicz (ur. 1985 r. w Łodzi) - absolwent i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, twórca grafik i plakatów. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Medalu na 26. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach w 2019 r. oraz I nagrody na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu w 2020 r. Jego prace były pokazywane na wystawach i przeglądach w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji oraz obu Ameryk. Nowe projekty publikuje regularnie na Facebooku, a jego wizualne komentarze ukazują się co piątek w poznańskim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

 

Wydarzenie realizowane w ramach „Program Społecznik 2022 – 2024”. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję