koncerty spotkania inne

Wielki Piknik Pasji pod platanami 2018 na Jasnych Błoniach [program]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Jasne Błonia
Kiedy?
Niedziela, 27.05.2018
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 27.05.2018
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już 27 maja na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbędzie się Wielki Piknik Pasji. Oto program niedzielnej imprezy.

Miejsce: teren Jasnych Błoni w obrębie ulic Karola Szymanowskiego, Michała Ogińskiego, Stanisława Moniuszki i Piotra Skargi;

Organizatorzy: Biuro Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno - Społecznych „TWIKS”, Stowarzyszenie Media Dizajn, Fundacja Sektor 3.

Zgłoszenie udziału: udział w spotkaniu „Pod Platanami” należało zgłosić, wypełniając formularz zgłoszeniowy i odsyłając go na adres Biura Organizacyjnego Imprezy mieszczącego się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie, w terminie do 11 maja 2018r. Swój udział w tegorocznym spotkaniu zadeklarowało ponad 140 NGO.

Na wypełnionym po brzegi trawniku Jasnych Błoni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz tych, dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

W tym dniu przedstawiciele III sektora pokażą również swoją miłość do występów scenicznych oraz pasję tworzenia. Cień pięknych platanów stanowić będzie idealną scenerię do spotkań i rozmów z mieszkańcami na temat działalności organizacji pozarządowych. Wszystko po to, by pokazać jak wiele można zrobić wspólnie - wystarczy dołączyć do III sektora.

W „strefie miejskiej” będzie można zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez Gminę Miasto Szczecin. Swoją ofertę poradniczo-edukacyjną zaprezentują m.in.:

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, na którego stoisku mieszkańcy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad prawnych, zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi publikacjami oraz poradnikami, jak również skorzystać z wzorów pism reklamacyjnych czy odstąpienia.

Biuro Prezydenta Miasta uczestnikom spotkania, przybliży w tym dniu tematykę wieloletnich kierunków inwestycyjnych dla Miasta Szczecin po roku 2020 w ramach trwających konsultacji społecznych, jak również zainteresuje tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach programu „Codziennie Polskę TworzyMy”.

W punkcie informacyjno-promocyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”, uczestnicy spotkania dowiedzą się na temat Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Karty Seniora oraz Bonu Opiekuńczego.

Nie zabraknie również Biura Dialogu Obywatelskiego oraz informacji nt. szczegółowych warunków, zasad korzystania, harmonogramu przyjęć oraz lokalizacji punktów w ramach świadczonej przez Miasto nieodpłatnej pomocy prawnej.

Będzie to również czas i miejsce, w którym pracownicy Urzędu Miasta odpowiedzą na wszelkie pytania mieszkańców dotyczące tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, zaprezentują szczegółowe zasady oraz warunki trwających konsultacji społecznych.

W celu przybliżenia mieszkańcom tematu gospodarki odpadami swój udział w ramach projektu ecoszczecin zadeklarował Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Uczestników oraz gości naszego miasta do aktywnego zwiedzania Miasta zachęcać będzie Żegluga Szczecińska Sp. z o.o., która udzieli kompleksowych informacji nt. oferty turystycznej Szczecina, regionu oraz Polski, jak równie zaprezentuje szczegóły dotyczące zniżek i rabatów w ramach Szczecińskiej Karty Turystycznej.

Jak co roku, najciekawsze prezentacje stoisk oraz aktywne uczestnictwo w imprezie zostanie nagrodzone przez Jury Konkursowe, składające się z przedstawicieli organizacji, mediów oraz pracowników Urzędu Miasta Szczecin. Zwycięska organizacja otrzyma nagrodę główną - bon zakupowy o wartości 800 zł. Przewidziane są również 4 wyróżnienia.

Program sceniczny Wielkiego Pikniku Pasji pod platanami 2018:

11:00 – 11:10 – Uroczyste otwarcie Spotkania POD PLATANAMI

11:10 – 11:40 – Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

11:40 – 12:00 – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

12:00 – 12:15 – Szczecińsko – Policki Klub Morsy im. Zbyszka Ulatowskiego

12:15 – 12:30 – IGA’cki Band, czyli Szczecińska Akademia Szantowa

12:30 – 13:00 – Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

13:00 – 13:15 – Uczniowski Klub Sportowy „Błękitna”

13:15 – 13:30 – Stowarzyszenie Pomorze Zachodnie w Chuście

13:30 – 13:45 – Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dziecisłabosłyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie

13:45 – 14:00 – Konkursy Fundacji Liga Superbohaterów

14:00 – 14:15 – Uczniowski Klub Sportowy „Błękitna”

14:15 – 15:15 – Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie

15:15 – 15:45 – Fundacja na Rzecz Aktywnego Rozwoju Telemedycyny i e-Zdrowia w Polsce

15:45 – 16:15 – Fundacja Humanum (BEST)

16:15 – 16:30 – Akademia Ludzi Aktywnych

16:30 – 17:00 – Ochotnicza Straż Pożarna „GRYF” w Szczecinie

17:00 – 17:15 – Rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Prezentację

17:15 – 17:45 – Stowarzyszenie Mniejszości Narodowej Roma w Polsce „Jankesci”

18:00 Zakończenie imprezy

Więcej na stronie: platany.szczecin.pl

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję