imprezy cykliczne inne

Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną. Darmowe pokazy [program]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3
Kiedy?
Środa, 27.06.2018
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W każdą środę czerwca Stowarzyszenie OFFicyna, przy współpracy z Biblioteką Międzywydziałową US, organizuje nieodpłatne pokazy Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną. W tym miesiącu skupiamy się na europejskiej animacji. Pokazy odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w budynku 3, Biblioteki Międzywydziałowej US, al. Piastów 40b.

Świat kultowych animacji w czerwcowe środy w Szczecinie. Czerwcowa odsłona cyklu Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną poświęcona będzie europejskim filmom animowanym. Zobaczyć będzie można zdobywców nagród przyznanych przez Jury Europejskiej Akademii Filmowej, Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. W programie zarówno krótkie formy, jak i pełnometrażowe produkcje. Projekcje połączone będą z dyskusjami, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarkę Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę.

Wstęp wolny.

W programie:

środa 13 czerwca, godz. 18:00

„Dziewczyna bez rąk”

reż. Sébastien Laudenbach, 76 min., animacja, Francja, 2016 r.

Subtelna, nieco baśniowa i poruszająca animacja, która uczy, że nie należy tracić wiary w drugiego człowieka. Jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek, by ocalić dorobek całego życia? Pewien młynarz, chcąc ratować swój majątek, sprzedaje córkę diabłu. Dziewczynie udaje się uciec lecz ponosi tego dotkliwą cenę. To doświadczenie jest początkiem nowej drogi życia, która wzruszy nie jednego widza.

środa 20 czerwca, godz. 18:00

„Louise nad morzem”

reż. Jean-François Laguionie, 70 min., animacja, Belgia/Francja, 2016 r.

Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia. Tytułowa Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Choć sytuacja jest trudna, Louise odkrywa w sobie coś niesamowitego...

środa 27 czerwca, godz. 18:00

„Kongres”

reż. Ari Folman, 120 min., S-F/dramat/animacja, Izrael/Niemcy/Polska/Luksemburg/Francja/ Belgia 2013 r.

„Kongres” to wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. W tej niesamowitej mieszance filmu aktorskiego z animacją ,zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją. Zanurzcie się w świecie nowatorskiego i odważnego filmu, pełnego pomysłów ukazujących w krzywym zwierciadle świat nieograniczonych możliwości technologicznych, które już wkrótce mogą wyznaczyć granice naszej wolności i dyktować pragnienia.

Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wszystkie projekcje odbędą się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie w każdą środę od 6 do 27 czerwca o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Partnerzy: Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję