imprezy cykliczne inne

Wieczory Filmowe z OFFicyną: Oscarowy Lipiec [repertuar]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 24.07.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W każdą środę lipca 2019 r. kontynuujemy niesamowitą podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Lipiec przeniesie nas w świat oscarowych produkcji XX wieku, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną: Oscarowy Lipiec

środy, godzina 18:00, Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90

wstęp wolny

środa 3.07.2019 r., godz. 18:00

Oscarowy film Orsona Wellsa

Często uważany jest za najlepszy film w historii kina, szczególnie chwalony za nowatorski sposób realizacji, nowatorskie zdjęcia, nieliniową narrację. W dodatku film był debiutem reżyserskim wówczas 25-letniego Orsona Wellesa, który zagrał także rolę tytułową. Nominowany do Oscarów w dziewięciu kategoriach, otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny.

Umiera potężny magnat prasowy Charles Foster Kane. Po jego śmierci reporterzy próbują odkryć znaczenie jego ostatnich słów.

środa 10.07.2019 r., godz. 18:00

Marlee Matlin w oscarowej roli w filmie Randa Haines’a

James Leeds jest nauczycielem mowy w szkole dla niesłyszących. Poznaje tam Sarah - byłą uczennicę, która też tam pracuje. Ona jest krnąbrna i buntownicza. Początkowo traktuje ją jako wyzwanie zawodowe. Później łączy ich coraz więcej. Film dostał 5 nominacji aktorskich do Oskara, ale to Marlee Matlin odebrała statuetkę za najlepsza rolę pierwszoplanową.

środa 17.07.2019 r., godz. 18:00

Kobieca ucieczka w filmie reżyserii Ridleya Scotta

Słynny, feministyczny film Ridleya Scotta. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które same wyjeżdżają samochodem na weekend w góry, aby na moment odciąć się od monotonnej codzienności. Tragiczny wypadek sprawia, że muszą uciekać przed ścigającym je detektywem. W rolach głównych zobaczymy Susan Sarandon i Geenę Davis. Jest też niespodzianka dla fanów Brada Pitta.

środa 24.07.2019 r., godz. 18:00

Dramat psychologiczny w reżyserii Romana Polańskiego

Pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego, który przeszedł do legendy – rozwścieczył samego Gomułkę i został nominowany do Oscara. Jezioro, jacht, młode małżeństwo i ten trzeci, który burzy ich zewnętrzny spokój. W rolach głównych Leon Niemczyk, Jolanta Umecka i debiutujący Zygmunt Malanowicz. W tle świetna muzyka Krzysztofa Komedy.

środa 31.07.2019 r., godz. 18:00

Dramat obyczajowy w reżyserii Martina Scorsese z oskarową rolą Ellen Burstyn

Po śmierci męża kobieta wyrusza z dwunastoletnim synem Tommy’m do Kalifornii, gdzie planuje rozpocząć nowe życie, zostając piosenkarką. W trakcie podróży doświadcza licznych niepowodzeń i rozczarowań. Alice jest jednak pełna nadziei i zrobi wszystko, by zapewnić Tommy'emu ciepło i godziwe warunki egzystencjalne.

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak. Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory: Stowarzyszenie OFFicyna, Szczeciński Inkubator Kultury

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję