spektakle i opery inne

Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam |Tremiszewski, Dolniak, Jachimek

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 14.06.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
30 i 40 zł; bilety dostępne na bilety.zamek.szczecin.pl
Opis wydarzenia
Teatr Piwnica przy Krypcie przygotował dla publiczności wyjątkowy wieczór kabaretowo-teatralny Improv Jam. Tego dnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię improwizowaną w wykonaniu trzech grup, gdzie dojdzie do wspólnego występu „Pod Pretekstem” i „Impro z Krypty” oraz mistrzów sztuki impro, którzy po raz pierwszy wystąpią jako „Jachimek Dolniak Tremiszewski Quartet”.

 

Mistrzowie teatru Impro:

Gdynia, Gdańsk i Szczecin. Trzy stoczniowe miasta, z których wywodzi się trzech bohaterów wieczoru:

- Szymon Jachimek, co wbrew pochodzeniu nie lubi Arki;

- Wojciech Tremiszewski, co wyrastał między legendarnymi falowcami;

- Grzegorz Dolniak, co od lat niesie rozrywkę całemu Zachodniopomorskiemu.

Cała trójka z doświadczeniami kabaretowymi - Limo i Szarpanina. Grzegorz ostatnio z powodzeniem skierował się w stronę stand-upu, Szymon i Wojtek zajmują się improwizacją oraz teatrem.

Na oczach widowni stworzą wspólną historię. Być może z udziałem mew i dźwigów. Być może zupełnie nie. Za to bez wątpienia wespną się na szczyty radości, wzruszenia i zwątpienia. A wszystko to okraszą improwizowanymi piosenkami. Na pianinie grać bowiem będzie Kacper Odrobny. [Szymon Jachimek]

Wojciech Tremiszewski - improwizator, aktor, konferansjer, scenarzysta. Były członek Kabaretu Limo, obecnie zajmujący się improwizacjami komediowymi w grupach Improskład, W Trzech Osobach i Peleton. Stanowił stałą część obsady programu „I kto to mówi” oraz serialu improwizacyjnego „Spadkobiercy”. Jest również autorem wykonywanego przez siebie monodramu „Adama Mickiewicza liryczny atempt odnalezienia się w branży rozrywkowej”.

Szymon Jachimek - improwizator, aktor, tekściarz, konferansjer, pseudowokalista. Były członek trójmiejskiego Kabaretu Limo, obecnie jest m.in. członkiem grupy improwizacyjnej Improskład i felietonistą portalu trojmiasto.pl. Szymon był również częścią stałej obsady w telewizyjnym programie improwizowanym „I kto to mówi?”. W 2004 roku w Teatrze Wybrzeżak założył jedną z pierwszych grup improwizacji komediowej w naszym kraju.

Grzegorz Dolniak to szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Słoik widywany na co dzień w telewizyjnej Dwójce oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie z powodzeniem prowadzi programy i felietony satyryczne. Od lat związany ze środowiskiem kabaretowym i komediowym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Komedii SZPAK, aktorem teatru improwizacji Przyjezdni. Los sceniczny rzucił go również w objęcia programu solowego, powszechnie zwanego stand upem.

Dwie szczecińskie grupy improwizacji:

Pod Pretekstem to szczecińska grupa improwizacyjna, która na rozmaitych scenach występuje od 2012 roku. Swoje pokazy opiera na formach improwizowanych - cała historia jest tworzona na poczekaniu i to widzowie decydują o czasie i miejscu akcji, oraz o tym kogo grają aktorzy. Piłsudski awanturujący się, bo zabrakło „sosu 1000 wysp” na stacji benzynowej? Osioł ze Shreka sprzeczający się z Batmanem na temat wyższości kopytek nad pierogami ruskimi? Donald Trump i Maffashion kupujący vinyle na dniach muzyki elektronicznej w Cekcynie? Proszę bardzo! Ten świat nie ma żadnych granic. Każde przedstawienie jest unikatowe – nie da rady go powtórzyć. Pomysły, reakcje publiczności i wykonanie aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity klimat. A Pod Pretekstem intelektualnej sztuki kryje się świetna zabawa!

Impro z Krypty tworzą aktorzy szczecińskich teatrów, m.in.: Adrianna Janowska-Moniuszko, Marta Uszko, Katarzyna Nowak, Adam Kuzycz-Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Wojciech Sandach, Maciej Sikorski oraz Kacper Odrobny – pianino.

Improwizacja teatralna to sztuka tworzenia scen komediowych bez wcześniejszego przygotowania, opierająca się o sugestie publiczności, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnych, interaktywnych widowisk.


Wieczór kabaretowo-teatralny: Improv Jam

14.06.2019 (piątek), godz. 19.00, Dziedziniec Menniczy

bilety: 40 zł, 30 zł ulgowy

czas trwania: około 3 godzin

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/881495325529377/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję