spotkania dla dzieci

Wakacje na Pomorzu

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Miejska BIblioteka Publiczna, filia nr 5
Kiedy?
Czwartek, 29.07.2021
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Czwartek, 29.07.2021
Do której godziny?
13:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Jak co roku od początku lipca ruszają wakacje dla dzieci w bibliotece. Wakacyjne podróże, wakacje z książkami oraz kodowanie – każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego.

W każdy czwartek lipca zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na spotkania wokół książki K. Nakielskiej-Pawluk „Wakacje z Gryfami”. Podczas spotkań będziemy poznawać fragmenty książki i … szukać skarbów! 

 

8 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na spotkanie o rodzie Gryfitów. Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje historyczne. Wysłuchają fragmentu książki dla dzieci i młodzieży „Wakacje z Gryfami” K. Nakielskiej -Pawluk. Wykonają statki króla Eryka Pomorskiego wykorzystując materiały m.in. materiały wtórne np. butelki PET. 

15 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na drugie spotkanie o Pomorzu i rodzie Gryfitów. Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje o Pomorzu i rodzie Gryfitów. Wysłuchają fragmentu książki Wakacje z Gryfami K. Nakielskiej-Pawluk. Wykonają skrzynie ze skarbami wykorzystując do tego surowce wtórne np. różne pudełka tekturowe. Napełnione „skarbami” skrzynie ukryją w bibliotece. Będziemy szukać kolejno każdej skrzyni za pomocą wskazówek osoby, która ją ukryła. 

22 lipca w godz. 12.00-13.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z historią Pomorza. Tym razem uczestnicy poznają historię Sydonii von Borck (w kontekście przygód bohaterów książki Wakacje z Gryfami). Korzystając z materiałów wtórnych i widokówek z Sydonią stworzą plakaty w obronie oskarżonej o czary hrabianki. Z plakatów w bibliotece powstanie wystawa. 

29 lipca w godz. 12.00-13.00

Podczas ostatniego spotkania z rodem Gryfitów i historią Pomorza będziemy poszukiwać ukrytej w bibliotece mapy. Uczestnicy otrzymają wskazówki, które pomogą im dotrzeć do zaginionego dawno, dawno temu w zbiorach bibliotecznych zwoju map. W celu odnalezienia zaginionych dokumentów trzeba będzie odczytać zaszyfrowane słowa, wykazać się odwagą i bystrością. 

 

Zapraszamy w lipcowe czwartki o godz. 12.00 

W jednym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 6 osób (można wziąć udział we wszystkich zajęciach lub w wybranych). Zapisy tel. 91 48 21537 lub f5@mbp.szczecin.pl

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję