Vespa [Letnie Koncerty Plenerowe]

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 13.09.2014
O której godzinie?
17:00
Za ile?
wstęp wolny, duży dziedziniec
Opis wydarzenia
W ramach Letnich Koncertów Plenerowych 13 września na Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Vespa, jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska.

Vespa to po włosku osa. To także nazwa kultowego wśród brytyjskiej subkultury modelów skutera.

Debiutowali w 1995 roku. W 1997, nakładem nieistniejącej już wytwórni QQRYQ, ukazała się kaseta „Vespa". Jeden z pierwszych polskich materiałów utrzymanych w stylistyce ska spotkał się z doskonałym przyjęciem amatorów gatunku. Choć od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock'n'rolla, odrobinę soulu, a nawet bluesa. Koncerty i wizerunek grupy to krzywe i bezlitosne zwierciadło, w którym ujrzeć można odbicie showbiznesu, mediów i samych słuchaczy.

Grają przede wszystkim do tańca, choć ich nagrań nie sposób usłyszeć w dyskotekach. Na koncie mają cztery płyty, z których najwięcej pochlebnych recenzji zebrała „Starsi, grubsi, bogatsi", promowana singlem z piosenką „To tyle dziś kosztuje".

Mocno ironiczne teksty, czarująca wokalistka, stylizacja retro, lśniąca sekcja dęta sprawiają, że Vespa jest obecnie jednym z ciekawszych polskich zespołów koncertowych.

foto: Dagna Drążkowska / archiwum

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję