wystawy inne

V Festiwal Rzeźby w Piasku 2017 Łasztownia

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Łasztownia
Kiedy?
Sobota, 08.07.2017
O której godzinie?
08:00
Do kiedy?
Niedziela, 20.08.2017
Do której godziny?
22:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Na Łasztowni za placem na końcu nowego bulwaru można podziwiać pięć ogromnych rzeźb z piasku, które powstały z 400 ton piachu. Artyści wyrzeźbili m.in. Jacka Sparrowa, syrenkę, konika morskiego.
Piaskowe rzeźby na Łasztowni można podziwiać od 8 lipca do 20 sierpnia, codziennie w godz. 08:00-22:00.

Festiwal Rzeźby w Piasku to impreza towarzysząca sierpniowemu finałowi regat The Tall Ships Races. Wtedy też wykończona zostanie szósta, największa rzeźba. Będzie miała 4,5 m wysokości.

W programie festiwalu znalazły się także warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści będą mogli wyczarować własny, piaskowy świat. Cotygodniowe, otwarte zajęcia w gigantycznej piaskownicy ze specjalnym, przystosowanym do rzeźbiarskich potrzeb piaskiem odbywać się będą: 8, 15, 29 lipca oraz 12 i 19 sierpnia. Planowana godzina początku zabawy to 11.00 (warsztaty potrwają każdorazowo około 3 godzin).

Organizatorami Festiwalu Rzeźby w Piasku są Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych i Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami wydarzenia zostali Stowarzyszenie Twórcze Artystów Rzeźbiarzy i Żegluga Szczecińska. Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. to spółka, która ma na koncie organizację czterech wcześniejszych odsłon wystaw rzeźb wykonanych z piasku. SKSM to firma z ponad 50-letnią tradycją i największy producent kruszyw na Pomorzu Zachodnim, dostarczający piaski i żwiry na potrzeby budownictwa i drogownictwa.
Komentarze
~Edith
30.07.2017 19:42

Super

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję