dla dzieci

„Ukryta wystawa” – Eksperymentalne Place Zabaw

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Inne daty

12.02.2023 11:00

26.02.2023 11:00

Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 12.02.2023
O której godzinie?
11:00
Za ile?
5 zł
Opis wydarzenia
„Ukryta wystawa” jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji w przestrzeni związanej ze sztuką.

 

Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież będą odkrywać świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, miejsca rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, stworzyliśmy wystawę, która pomoże rozbudzić ciekawość, zachęci do poszukiwań i odkryć, w myśl hasła: „Ciekawość - pierwszy stopień do rozwoju”. Tym razem Galeria Tworzę się stało się typową galerią „white cube”, co może zaskoczyć jej stałych bywalców, przyzwyczajonych do wymyślnych scenografii. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formy, zapraszamy dzieci i młodzież do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali i odkrywania własnej ścieżki wrażeń.

„Ukryta wystawa” jest także pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych potrzebach, o wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ignorowaniu problemów, poszukiwaniu siebie oraz zakładaniu masek.

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 dzieci), 11+ (ścieżka nr 2 młodzież)

Kuratorka projektu i koncepcja: Paulina Ratajczak

Współtwórczynie/Współtwórcy: Joanna Bronisławska, Karolina Gołębiowska, Agata Wolniewicz, Dominika Wyrobek, Kasia Mierzejewska, Karolina Breguła, Paweł Kula, Maria Kula, Zofia Kiciński

Współpraca/technika: Marek Mierzejewski, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Marcin Strugliński

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/348_fundacja-las-sztuki?n=50&orderby=date_start&orderway=asc

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję