wystawy

Tylko we Lwowie

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 25.04.2019
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Niedziela, 02.06.2019
Do której godziny?
18:00
Za ile?
6 zł normalny, 4 zł ulgowy; na wernisaż wstęp wolny
Opis wydarzenia
Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy. Ekspozycja "Tylko we Lwowie" będzie prezentowana w holu skrzydła wschodniego Zamku Książąt Pomorskich (wejście A) od 26 kwietnia do 2 czerwca 2019.

Wernisaż: 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Gotyckiej. Wstęp wolny.

Zwiedzanie galerii wystawowych od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

Artysta mówi o sobie i wystawie następującymi słowami:

„Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie – ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną otwarte, w szumie aut, w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą… Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził – kilkadziesiąt czy sto lat temu - on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem […]”.

Roman Gerynowicz urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku pokazanych zostanie około 40 fotografii artysty.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję