koncerty

Trio jazzowe Marcina Maseckiego i Ewa Majcherczyk

foto: materiały prasowe Filharmonii

Gdzie?
koncert online na Facebooku i YouTube Filharmonii
Kiedy?
Niedziela, 02.08.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Kolejna niedziela to z kolei spotkanie z Marcinem Maseckim i jego premierowym materiałem. Zapraszamy 2 sierpnia, jak zawsze o godzinie 19:00, na kanały Filharmonii na Facebooku i YouTube.

 

Jak to mówią: "co się odwlecze, to nie uciecze". Choć koncert Marcina Maseckiego i Ewy Majcherczyk nie odbył się w kwietniu, przez co nie mogliśmy podziwiać finałowego występu w ramach pogramu "artysta - rezydent", już teraz szykujemy wyjątkową premierę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 19:00.

Marcin Masecki całe życie pracuje na styku z muzyką klasyczną. Kolejne jego projekty poddają ją wciąż nowym próbom i doświadczeniom. W zestawieniu z precyzją, elegancją i dbałością o szczegóły może szokować granie na złej jakości pianinie lub z zasłoniętymi oczami. Ale z każdego programu kreowanego przez Maseckiego na wszystkie możliwe sposoby wyziera jeden element – prawda.

W programie prezentującym barokowe arie według koncepcji Marcina Maseckiego razem z nim wystąpi sopranistka Ewa Majcherczyk, którą mogliśmy podziwiać podczas ostatniego koncertu sylwestrowego i noworocznego. Artystka jest Absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Dwukrotna stypendystka LTL Opera Studio oraz laureatka pierwszego miejsca i dwóch nagród specjalnych w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Alaimo i finalistka VIII Międzynarodowego Konkursu im. S. Moniuszki.

Już teraz zapraszamy na nasze nieustające niedzielne spotkania online o godz. 19:00 w serwisach Facebook i YouTube. Jak co tydzień czeka nas artystyczna uczta, podczas której musicie być z nami!

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję