film

Titane

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 10.03.2022
O której godzinie?
19:30
Za ile?
12/14 zł
Opis wydarzenia
Zdobywca Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes. „Titane” rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając balon naszych oczekiwań.

 

Alexia posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w „Titane” spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustannie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. Reżyserka bezbłędnie łączy pozornie odległe światy i stylistyki.

 

dramat, Francja, Belgia 2021 (108 min)

Reżyseria: Julia Ducournau

Obsada: Vincent Lindon, Laïs Salameh, Agathe Rousselle

 

Film tylko dla widzów dorosłych.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję