koncerty

TENNIS MUSIC & ART FESTIVAL 2019 [program]

foto: materiały promujące wydarzenie

Gdzie?
różne miejsca, szczegóły w programie poniżej
Kiedy?
Poniedziałek, 09.09.2019
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Piątek, 13.09.2019
Do której godziny?
19:00
Za ile?
60 - 120 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Podczas Tennis Music & Art Festival w Szczecinie wystąpią jedne z najciekawszych nazwisk polskiej sceny muzycznej.

 

9 września 2019

STANISŁAWA CELIŃSKA "MALINOWA"

TEATR POLSKI, Duża Scena, GODZ. 19

Gwiazdą pierwszego dnia TMAF będzie, kochana przez miliony fanów w każdym wieku, Stanisława Celińska. Podczas koncertu, który odbędzie się na dużej scenie Teatru Polskiego usłyszymy utwory z płyty studyjnej wydanej w 2018 roku pt. „MALINOWA”.

bilety: 100 w przedsprzedaży, 120 zł w dniu koncertu; dostępne na bilety.fm

10 września 2019

MAGDALENA KUMOREK i TUBIS TRIO "KOMEDA PERSPEKTYWA NOVA"

TRAFOSTACJA SZTUKI, GODZ. 19

Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało oraz Przemek Pacan, to radość, przebojowość, wirtuozeria gry i niepowtarzalny sound. Rzec by zatem można, że „Komeda. Perspektywa Nova.” to muzyczna poślubna podróż, wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. Żeński pierwiastek tego związku w osobie Magdaleny Kumorek wnosi wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią pracę na muzycznej scenie...

bilety: 60 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu; dostępne na bilety.fm

11 września 2019

WŁODEK PAWLIK TRIO "PAWLIK MONIUSZKO POLISH JAZZ"

TRAFOSTACJA SZTUKI, GODZ. 19

W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę "Night in Calisia", nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio. Jest to pierwsza nagroda Grammy w historii polskiego jazzu. W jego dorobku kompozytorskim, obok utworów jazzowych, znajdują się ścieżki dźwiękowe do filmów fabularnych i dokumentalnych, teatrów telewizji, muzyka do poezji, opera, kantata, utwory na orkiestrę kameralną i symfoniczną, muzyka baletowa, muzyka do spektakli teatralnych, muzyka do słuchowisk radiowych. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym na przestrzeni lat współpracował z muzykami takimi jak m.in.: Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Paweł Pańta. Współpracował z wieloma znakomitościami polskiego i amerykańskiego jazzu, takimi jak m.in.: Janusz Muniak, Randy Brecker, Scott Hamilton, Billy Hart, Richie Cole, Mike Stern, Tom Kennedy oraz z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet. Występował także z gwiazdami polskiej muzyki pop, takimi jak m.in.: Kayah, Margaret. Jego dyskografia obejmuje 30 autorskich albumów wydanych w Polsce i w USA. Płyta „Night In Calisia” uzyskała status podwójnej platyny za sprzedaż ponad 20 tysięcy egzemplarzy w Polsce.

bilety: 60 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu; dostępne na bilety.fm

12 września 2019

RAZ DWA TRZY "RAZ DWA TRZY MŁYNARSKI"

TEATR POLSKI SCENA NA ŁASZTOWNI, GODZ. 19

Zespół Raz, Dwa, Trzy został założony w lutym 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami „Talerzyk”, „Wchodzi”, „Rzeka”, „W każdej knajpie” oraz „Rozkaz”. W lutym 1991 roku w studiu Winicjusza Chrósta zostały zarejestrowane kompozycje na debiutanckie wydawnictwo. Płyta pt. "Jestem Polakiem" ukazała się tego samego roku. W 1992 roku grupa wystąpiła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Tego samego roku dzięki dofinansowaniu władz Zielonej Góry w tamtejszym studiu Arlekin został nagrany drugi album. Płyta zatytułowana "To ja" została zrealizowana przez ówczesnego członka zespołu Marka Nowaka (keyboard) i wydana w 1992 roku. W 1994 roku został wydany trzeci album studyjny formacji pt. "Cztery". W 1996 roku ukazał się czwarty album grupy zatytułowany "Sufit". W 1998 roku został wydany piąty album zespołu pt. "Niecud". 28 lutego 2000 roku ukazała się kompilacja nagrań Raz, Dwa, Trzy zatytułowana "Muzyka z talerzyka". 7 grudnia tego samego roku w warszawskim klubie „Wektor X” odbył się koncert z okazji dziesięciolecia działalności zespołu. 29 lipca 2002 roku ukazał się album koncertowy grupy pt. "Czy te oczy mogą kłamać". Na wydawnictwie zarejestrowanym podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Szósty album zespołu pt. "Trudno nie wierzyć w nic" został wydany 31 marca 2003 roku. 24 września 2007 roku ukazał się album koncertowy zatytułowany "Młynarski". Na wydawnictwie zarejestrowanym 10 czerwca tego samego roku podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Wojciecha Młynarskiego. 1 marca 2010 roku został wydany siódmy album Raz, Dwa, Trzy pt. "Skądokąd". 16 czerwca płyta uzyskała w Polsce status platynowej, sprzedając się w nakładzie 30 000 egzemplarzy. Z kolei 29 listopada ukazał się album koncertowy formacji zatytułowany "Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia".

bilety: 100 zł w przedsprzedaży, 120 zł w dniu koncertu; dostępne na bilety.fm

13 września 2019

MARIUSZ LUBOMSKI z zespołem, promocja nowej płyty

LULU CLUB, GODZ. 19

Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weilla–Brechta i Toma Waitsa...

bilety: 60 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu; dostępne na bilety.fm

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję