W tym roku motywem przewodnim są koncerty muzyki dawnej oraz warsztaty, pokazy kultury dawnej, rzemiosła i rekonstrukcja XIII w., w których weźmie łącznie ok 100 rekonstruktorów oraz mieszkańcy regionu.
Zaplanowane są 3 koncerty muzyki dawnej w wykonaniu zespołu muzyki dawnej. Zespół udostępni również swoje rekwizytorium w trakcie wydarzenia i będą prowadzone prelekcje nt. instrumentów oraz muzyki dawnej i tradycyjnej.
Planowane jest zaprezentowanie ok. 5 warsztatów i pokazów rzemiosła dawnego np. tradycyjnego i artystycznego kowalstwa, obyczajów panujących w regionie, tworzenia ubioru i rekwizytów tradycyjnymi metodami (w tym przeprowadzonych przez członków stowarzyszenia i uczestników/wolontariuszy). Warsztaty, prelekcje i pokazy mają dać szansę uczestnikom doświadczyć i poznać nowe dla nich obszary, wynieść ciekawą wiedzę i samodzielnie stworzyć rekwizyty czy nabyć nową wiedzę, którą będą mogli później rozwijać i kontynuować samodzielnie oraz w trakcie kolejnych podobnych wydarzeń. Przygotowane zaplecze pozwala przenieść się uczestnikom i widzom w czasie.
Organizatorzy w części zapewniają stroje uczestnikom, tak aby mogli oddać się tym bardziej atmosferze. Tym samym pozwalają uczestnikom odgrywać role w przedstawionych wydarzeniach, odtworzonych obyczajach, a tym samym wypróbować grę aktorską uczestników, walczyć z tremę i publicznymi występami. Prezentują w ten sposób publiczności kulturę, wygląd, ubiór, wyposażenie, a także obyczaje mieszkańców naszego regionu na przestrzeni wieków. Otczający teren jest cenny przyrodniczo, dlatego w trakcie wydarzenia przeprowadzone będą również prelekcje i warsztaty np. przyrody i ekologii, zwiedzanie z przewodnikiem okolic w celu poznania ziół i roślin pożytecznych oraz do wykorzystania m.in. w kuchni.
Organizatorzy zapraszają w sobotę w godz. 11-19, i niedzielę 11-14.
Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.