inne dla dzieci warsztaty spacery i oprowadzania

Templariada 2022

fot. materiały prasowe

Gdzie?
polana przy ul. Aksamitnej, Szczecin-Płonia
Kiedy?
Sobota, 25.06.2022
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 26.06.2022
Do której godziny?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Z okazji XX-lecia założenia Komandorii na Turnieju rycerskim pojawi się aż 24 rycerzy w pełnym wyposażeniu średniowiecznego ciężkozbrojnego rycerza!

 

W tym roku motywem przewodnim są koncerty muzyki dawnej oraz warsztaty, pokazy kultury dawnej, rzemiosła i rekonstrukcja XIII w., w których weźmie łącznie ok 100 rekonstruktorów oraz mieszkańcy regionu.

Zaplanowane są 3 koncerty muzyki dawnej w wykonaniu zespołu muzyki dawnej. Zespół udostępni również swoje rekwizytorium w trakcie wydarzenia i będą prowadzone prelekcje nt. instrumentów oraz muzyki dawnej i tradycyjnej.

Planowane jest zaprezentowanie ok. 5 warsztatów i pokazów rzemiosła dawnego np. tradycyjnego i artystycznego kowalstwa, obyczajów panujących w regionie, tworzenia ubioru i rekwizytów tradycyjnymi metodami (w tym przeprowadzonych przez członków stowarzyszenia i uczestników/wolontariuszy). Warsztaty, prelekcje i pokazy mają dać szansę uczestnikom doświadczyć i poznać nowe dla nich obszary, wynieść ciekawą wiedzę i samodzielnie stworzyć rekwizyty czy nabyć nową wiedzę, którą będą mogli później rozwijać i kontynuować samodzielnie oraz w trakcie kolejnych podobnych wydarzeń. Przygotowane zaplecze pozwala przenieść się uczestnikom i widzom w czasie.

Organizatorzy w części zapewniają stroje uczestnikom, tak aby mogli oddać się tym bardziej atmosferze. Tym samym pozwalają uczestnikom odgrywać role w przedstawionych wydarzeniach, odtworzonych obyczajach, a tym samym wypróbować grę aktorską uczestników, walczyć z tremę i publicznymi występami. Prezentują w ten sposób publiczności kulturę, wygląd, ubiór, wyposażenie, a także obyczaje mieszkańców naszego regionu na przestrzeni wieków. Otczający teren jest cenny przyrodniczo, dlatego w trakcie wydarzenia przeprowadzone będą również prelekcje i warsztaty np. przyrody i ekologii, zwiedzanie z przewodnikiem okolic w celu poznania ziół i roślin pożytecznych oraz do wykorzystania m.in. w kuchni.

 

Organizatorzy zapraszają w sobotę w godz. 11-19, i niedzielę 11-14.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję