koncerty

Tego Słucham: Ukryte Zalety Systemu | Przepych | Zdrój

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 24.01.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
25 zł
Opis wydarzenia
Cykl Tego Słucham rok 2020 otwiera głębokim buchem wrocławskiego post-punkowego podziemia spod znaku kolektywu CRK Salka. Z nowymi płytami przyjeżdżają Ukryte Zalety Systemu i Przepych. Poza Wrockiem zadebiutuje nowy skład Zdrój.

 

- Ukryte Zalety Systemu (UZS) od lat są czołową kapelą w polskim post-punku. Nowa płyta zatytułowana „Sposób użycia” ukazała się nakładem Anteny Krzyku. To post-punk jakiego nam trzeba. Wyrazisty, tak bardzo O CZYMŚ, zagrany z precyzją maszyny. Muzycznie – kombinat rytmu. Potężne koła zamachowe non stop pchają ten zespół do przodu. To też jest absolutnie doskonały tekstowo album. Niemal jak wzorzec post-punkowej liryki – poważnej, zaangażowanej, ale prostej i bezpośredniej, bez patosu. Ta płyta jest miedziorytem z Polski ostatnich lat.

„Wszyscy musimy tam być. Bo to wspólna sprawa, wszyscy musimy tam być”.

- Przepych w 2019 nie tylko wydał debiutancki album „Regresarabas”, ale po tym, jak do duetu J. Majchrzak – Ł. Plata dołączyła Ewa Głowacka, rozrósł się do trio. Debiutancki album zawiera kompozycje plecione precyzyjnym chaosem, zrywające z godną podziwu konsekwencją z rockową i (post)punkową normą formy. Pełen przepych doznań. h

- ZDRÓJ – nowy zespół w gronie kolektywy CRK Salka. Gitarzysta Jakub Zasada grał wcześniej w Barłogu i Janie Chrzcicielu, a perkusista Sebastian Janssen, zanim trafił do Polski, grał z zespołami w rodzinnej Holandii i Serbii. Obaj nie są wystarczająco cierpliwi, by pisać piosenki, dlatego skupiają się na krótkich, szybkich i głośnych improwizacjach. Inspiracje pochodzą zarówno z muzyki post-punkowej, jak i muzyki szlagierowej i cyrkowej.


Tego Słucham: UZS / Przepych / Zdrój

Klub Storrady, Storrady 2

piątek 24.01.2020, godz. 20.00

bilety: 25 pln

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/578998406249630/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję