imprezy cykliczne spotkania inne

Teatranki. Bezpłatne warsztaty dla dzieci

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Galeria Kaskada
Kiedy?
Niedziela, 21.05.2017
O której godzinie?
11:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W czym tkwi magia teatru? Dlaczego tak bardzo rozwija on wyobraźnię i poszerza horyzonty twórcze? O tym przekonają się wszystkie dzieci, które wezmą udział w bezpłatnych warsztatach, organizowanych w ramach Teatranków w Galerii Kaskada. Spotkania z aktorami ze szczecińskiego teatru Gwitajcie odbywać się będą w wybrane niedzielne poranki, o godzinie 11:00.
Nic nie rozbudza tak, jak poranek spędzony w towarzystwie aktorów ze szczecińskiego teatru Gwitajcie. W repertuarze spotkań znajduje się sześć popularnych pozycji z literatury dziecięcej, w tym: „Lokomotywa” i „Ptasie Radio” Juliana Tuwima. Podczas kreatywnych warsztatów dzieci nie tylko wcielą się w role literackich bohaterów, ale także dowiedzą się, jak wygląda teatr od kulis oraz na czym polega praca aktorów.

W roli głównej – wyobraźnia! Artyści najlepiej wiedzą, jak rozwijać skrzydła dziecięcej wyobraźni. Dlatego też podczas spotkań w Galerii Kaskada zaangażują najmłodszą część publiczności we wspólne odgrywanie teatralnych ról. Wraz z dziećmi, zaaranżują scenerię, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Udowodnią tym samym, że do stworzenia teatru, nawet domowego, potrzebna jest wyłącznie głowa pełna pomysłów.

Teatr Rozmaitości Gwitajcie to grupa aktorów, którzy w oryginalny sposób podchodzą nie tylko do odgrywania ról, ale także do edukacji teatralnej. Doświadczenie zdobyte podczas organizowana wielu warsztatów, pozwala na umiejętne dzielenie się pasją artystyczną i twórczymi inspiracjami.

Harmonogram Teatranków:
19.03 „O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci”
26.03 „Ptasie radio”
23.04 „Lokomotywa”
07.05 „O panu Tralalińskim”
14.05 „Rzepka”
21.05 „Byczek Fernando”
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję