targi

Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz Bud-Gryf & Home 2018 [atrakcje]

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 16.03.2018
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Niedziela, 18.03.2018
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już nie tylko przedstawiciele branż budowlanej i wykończeniowej prezentować będą swoją ofertę podczas targów Bud-Gryf. W roku 2018 formuła wydarzenia zostanie wzbogacona o asortyment wystawców z branży wnętrzarskiej. Targi Bud-Gryf & Home rozpoczną się 16 marca i potrwają aż trzy dni.
Targi Bud-Gryf & Home
16-18 marca 2018:

piątek > 12.00 – 17.00
sobota > 10.00 – 17.00
niedziela > 10.00 – 17.00

Hala Międzynarodowych Targów Szczecińskich, ul. Struga 6-8, Szczecin
parking i wstęp wolny!


Targi Bud-Gryf & Home odwiedzi najsłynniejszy stolarz w naszym kraju. Darek „Stolarz” Wardziak znany z programów telewizyjnych podzieli się z targowymi gośćmi tajemnicami umiejętnego majsterkowania. Darka Stolarza w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga 6-8 spotkać będzie można 18 marca 2018 (w niedzielę), w godzinach od 11.00 do 16.00. Wstęp oraz parking bezpłatne.

Organizowany od wielu lat Bud-Gryf to jedyne na Pomorzu Zachodnim targi dedykowane w całości branżom budowlanej, energetycznej i wnętrzarskiej. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz szczecińskich imprez o charakterze targowym. Świadczy o tym fakt, że w roku 2018 Bud-Gryf odbędzie się po raz 27.! Drugi rok z rzędu organizatorem wydarzenia jest miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Targi Bud-Gryf to wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących inspiracji budowlanych, nowych technologii, materiałów i produktów związanych z budową, remontem oraz energią konwencjonalną i odnawialną. W tym roku Bud-Gryf rozwija swoją formułę o targi wnętrzarskie HOME, na których znajdziemy dekoracje, wyposażenie i materiały wykończeniowe dla domów i mieszkań.

150 wystawców

Oferta około 150 wystawców gromadzi w hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Szczecińskich rokrocznie nawet 8000 zwiedzających! Mamy nadzieję, że w roku bieżącym nie będzie inaczej. Tym bardziej, że jedyne w naszym regionie targi budowlane i energetyczne są świetną okazją do promocji firm, zwiększenia efektywności sprzedaży, budowania relacji z potencjalnymi klientami i partnerami ze świata biznesu. Już dziś wiemy o obecności firm prezentujących m.in. nowoczesne techniki grzewcze, materiały budowlane, budownictwo energooszczędne, pokrycia dachowe, stolarkę otworową, chemię budowlaną, wyroby z kamienia, ogrodzenia, kominki, instalacje solarne. Nowym, zauważalnym trendem, jest obecność na targach coraz większej liczby firm z tzw. sektora smart-home. Inteligentne domy, bramy wjazdowe, czy wyposażenie stają się coraz bardziej popularne i pożądane. Co ciekawe, podczas tegorocznej edycji targów Bud-Gryf & Home swoją ofertę na dużym, wspólnym stoisku zaprezentuje ponad 30 firm z Niemiec!

Giełda Kooperacyjna

Program targów to jednak dużo więcej niż tylko prezentacje wystawców w skrzętnie przygotowanym labiryncie stoisk. To także konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu“ współorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (program konferencji tutaj) oraz Giełda Kooperacyjna, która służy nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi partnerami. Zasady są banalnie proste – przedsiębiorcy spotykają się i poznają wzajemne oczekiwania podczas wcześniej umawianych 30-minutowych rozmów stolikowych, które w zupełności wystarczają do zapoznania się z ofertą i określenia szans na podjęcie współpracy. Po 30 minutach dzwonek informuje o kolejnej rozmowie. Giełda daje uczestnikom możliwość podjęcia pierwszych rozmów z potencjalnymi kooperantami, dostawcami, podwykonawcami, inwestorami i pośrednikami handlowymi. Jest szansą na rozwój i nawiązanie nowych, cennych biznesowych kontaktów. Giełda kooperacyjna organizowana jest przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP.

Strefa Start-Up

Tegoroczną nowością jest również Strefa Start-Up. Będzie to specjalne miejsce, gdzie swoje produkty i usługi zaprezentują przedsiębiorcy, którzy działają na rynku nie dłużej niż 2 lata i – przede wszystkim – realizują zawodowo ciekawe, nowatorskie pomysły i rozwiązania w branżach objętych imprezą targową.

Nie zabraknie również pokazów sprzętu, szkoleń branżowych skierowanych do profesjonalistów i możliwości uzyskania porad ekspertów.

Strefa Pimp Your Room!

To oferta dla tych, którzy chcą wyremontować mieszkanie lub odświeżyć jeden z pokoi, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Z pomocą przychodzą targi Bud-Gryf & Home i strefa „Pimp Your Room”! Nie trzeba już będzie uczyć się na własnych remontowych błędach! Strefa Pimp Your Room to specjalnie wybudowany pokój, który podczas targów będzie sukcesywnie remontowany. Tym sposobem w ciągu trzech dni z pomieszczenia ze ścianami z płyt kartonowo gipsowych i podłogą z płyt OSB powstanie kompleksowa przestrzeń gotowa do zamieszkania. Wspólnie ze specjalistami obecnymi na imprezie będziemy malować ściany, szpachlować dziury, montować karnisze, kłaść panele, wieszać półki. Wszystko to z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu znajdującego się w ofercie naszych wystawców. Szeroka gama problemów, które napotkają podczas remontu nasi budowlańcy pozwoli wszystkim zainteresowanym sprawdzić się w roli majstra. To szansa na przygotowanie się do remontu własnego M. Dzięki temu możemy uniknąć błędów, które czyhają na ekipy remontowe w czterech ścianach naszych kuchni, łazienek, sypialni i salonów.

Malujemy techniką bezpowietrzną

Podczas targów odbywają się pokazy z bezpowietrznej i powietrznej aplikacji materiałów stosowanych w budownictwie. Przez trzy dni trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z metodą bezpowietrznego natrysku agregatem malarskim, szpachlarskim oraz możliwością bezpowietrznego natrysku tynków agregatem tynkarskim. Ponadto uczestnicy targów mogą samodzielnie spróbować nałożyć gładź, pomalować lub nałożyć tynk strukturalny. Specjalistyczną wiedzą służą eksperci, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Pomogą dobrać odpowiedni agregat oraz poinformują o najczęściej popełnianych błędach podczas aplikacji. Pokazy przygotowane są przez firmy Pagat oraz Planeta-Budowlana.

Zawody "Siłaczy"

Każdy dobry budowlaniec, niezależnie od płci, musi wykazać się wytrzymałością, cierpliwością i uporem w dążeniu do celu. Sprawdzianem tych umiejętności będą zawody zorganizowane przez firmę PAGAT podczas Targów BUD-GRYF&Home. W programie:
  • Spacer farmera, a więc wyścig targowymi alejkami z dwoma wiadrami gładzi w dłoniach.
  • Waga płaczu, czyli trzymanie w wyciągniętych rękach agregatu przez jak najdłuższy czas.
Skoro zawody, to i nagrody. Sponsor, firma PAGAT, zadbała o to, by zwycięzcy nie wyszli z targowej hali z pustymi rękami!

Pokazy sztuki dekarskiej

Na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy odbywać się będą pokazy sztuki dekarskiej oraz pokazy układania dachówki.
  • SOBOTA : 17.03.2018 – pokaz o godz. 14.00 
  • NIEDZIELA : 18.03.2018 – pokaz o godz. 14:00
Ponadto przez cały okres trwania targów na stoisku do dyspozycji zwiedzających dostępni będą dekarze oraz przedstawiciele firm producenckich (Braas, Velux, Ruuki oraz extraDACH). Będzie można zasięgnąć porady, obejrzeć akcesoria i produkty używane do pokazów.

Strefa Ergonomii – umiejętne zagospodarowanie przestrzeni biurowej, magazynowej, socialnej
Ergonomia to nauka o pracy, odpowiadająca na pytanie, jak dostosować pracę i jej miejsce do możliwości psychofizycznych człowieka. Dzięki targowej Strefie Ergonomii dowiemy się, w jaki sposób przygotować biuro, by pracownicy pracowali bezpieczniej, wygodniej i efektywniej. Poznamy także najnowsze rozwiązania, które zapewnią optymalne funkcjonowanie pracowników w ich miejscu pracy. W Strefie Ergonomii podczas Targów BUD-GRYF & Home znajdzie się ciekawy, nowoczesny asortyment, który gwarantuje ergonomiczne i nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni. W programie także pokazy ekspresów do kawy do firm oraz dyżury specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ergonomicznym, targowym asortymentem.

„Wyróżniony Wyrób”

Medalami „Wyróżniony Wyrób“ od ponad 25 lat honorowane są produkty charakteryzujące się najwyższą jakością i nieprzeciętną funkcjonalnością. Przez ćwierć wieku wyróżnienie szczecińskich targów stanowi w branży budowlanej dowód rekomendacji ekspertów zasiadających w komisji konkursowej. Tynk, gładź, folia grzewcza i energooszczędny montaż okien ex aequo zdobyły zeszłoroczny tytuł „Wyróżniony Wyrób“ podczas targów budowlanych Bud-Gryf. Jury konkursu doceniło m.in. innowacyjność i użyteczność nagrodzonych produktów.

Kiedy i gdzie?

Targi Bud-Gryf & Home odbędą się w hali MTS przy ul. Struga 6-8 od 16 do 18 marca 2018. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy do uczestnictwa zarówno klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych!

Patronatami 27. edycję Targów Bud-Gryf objęli Prezydent Miasta Szczecin, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Więcej informacji na stronie internetowej www.bud-gryf.pl.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję