wystawy

Sztuka dawna w zbiorach kolekcjonerów szczecińskich [wystawa]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 03.08.2017
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Niedziela, 03.09.2017
Do której godziny?
18:00
Opis wydarzenia
Szczecińscy kolekcjonerzy założyli w 2015 r. Klub Kolekcjonerów i Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej (rozumiejąc przez sztukę dawną tę powstałą do połowy XX w.), a dwa lata później postanowili swoje zbiory zaprezentować publiczności. Trzon prezentowanej wystawy stanowi tradycyjne malarstwo realistyczne drugiej połowy XIX w. i pierwszej połowy następnego stulecia, polskie i niemieckie, to ostatnie głównie twórców związanych ze Szczecinem lub Pomorzem, a także w niewielkiej ilości malarstwo holenderskie i skandynawskie.
Odrębną część wystawy stanowią pomorskie mapy, grafiki i starodruki oraz rzeźby i wyroby rzemiosła artystycznego (w tym cenne meble empirowe). Są wśród przedstawionych prac prawdziwe rarytasy, jak choćby niewielki portret Jana III Sobieskiego, niezwykle rzadko znajdujące się w zbiorach nie tylko prywatnych, dzieło Adama Chmielowskiego i Eugeniusza Zaka, czy mało znane prace szczecińskich malarek Margarete Wosidllo i Helen Rutkowski.

"Sztuka dawna w zbiorach kolekcjonerów szczecińskich"
Galeria Gotycka, Galeria Wschodnia (wejście J z dużego dziedzińca)

Ekspozycja prezentowana do 3 września.
Na wernisaż wystawy w dniu 3 sierpnia (czwartek) o godz. 17.00 wstęp wolny. Po 3 sierpnia wystawa dostępna od wtorku do niedzieli (do 3 września) w godzinach od 11.00 do 18.00. Ceny biletów: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy.
Komentarze
~naprawdę
02.09.2017 07:36

warto!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję