koncerty

Szczecińskie Wierszogranie: U Studni

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 28.01.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
35 zł w przedsprzedaży, bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, który od lat przygotowuje Stowarzyszenie SZOK - Szczecińska Offensywa Kulturalna.

"Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć..." - te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i jeden z najważniejszych drogowskazów grupy U STUDNI.

Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą wielką dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także swoje własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu.

Jako zespół U STUDNI istnieją dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat (1984-2012) współtworzyli rozpoznawalne brzmienie i niepowtarzalny styl Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami: Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA.

Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni - Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). Wkrótce na rynku pojawi się ich piąta płyta, oparta na wierszach Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsze piosenki to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.

U STUDNI grają, śpiewają, aranżują:

Dariusz Czarny - gitary, śpiew;

Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew;

Ryszard Żarowski - gitary, śpiew;

Joanna Radzik - skrzypce;

Robert Jaskulski - gitara basowa.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję