spotkania inne

Szczecińskie Święto Kawy 2017 [atrakcje]

Photo by joshkehn on Foter.com / CC BY

Gdzie?
Qualia Caffe (Szczecin Prawobrzeże, ulica Struga 15/6)
Kiedy?
Sobota, 09.12.2017
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Sobota, 09.12.2017
Do której godziny?
20:00
Opis wydarzenia
Kochasz kawę? Nie wyobrażasz sobie jak można wyjść z domu bez filiżanki małej czarniej? Kawa pobudza Cię do pracy? Masz dedlajn i musisz ASAP dodać sobie siły? A może po prostu szukasz pretekstu do spotkania ze znajomymi? Jeżeli odpowiadasz "Tak" przynajmniej na jedno z pytań, to dla Ciebie 9 grudnia, przygotowaliśmy Szczecińskie Święto Kawy!
Nie wiesz czym jest latte art? Spieszymy z wyjaśnieniami. To sztuka tworzenia rysunków z mleka na powierzchni espresso. Jeżeli chcesz zobaczyć jak pracują współcześni espressjoniści, zapraszamy już 9 grudnia do Qualia Caffe przy ul. Struga 15/6. Odbędzie się tu piąta, jubileuszowa edycja pucharu Latte Art - #SZPLA2017!

W gościnnych progach Qualia Caffe (Szczecin Prawobrzeże, ulica Struga 15/6) do walki o miano najlepszego "malarza mlekiem" stanie 24 baristów z całej Polski. Oprócz postaci znanych ze szczecińskich kawiarni będziemy też gościć kawowych ekspertów z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Kołobrzegu czy nawet z Przemyśla! W konkursowych filiżankach z pewnością nie zabraknie łabędzi, liści paproci, a nawet dinozaurów!

Przewodniczącą jury konkursu będzie wielokrotna mistrzyni Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Latte Art - Agnieszka "Rojes" Rojewska. Jednak nie samą kawą mleczną człowiek żyje, dlatego odbędzie się także szereg wydarzeń "czarnokawowych": prezentacje palarni, cuppingi (degustacje kawy) oraz rozmowy z roasterami (palaczami kawy), baristami, a także prezentacja najnowszej na rynku książki o kawie - "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie" autorstwa Iki Graboń. Autorka będzie z nami na Szczecińskim Dniu Kawy!

Latte Art jest jedną z kilku konkurencji rozgrywanych na krajowych oraz Światowych Mistrzostwach Baristów. Szczeciński Puchar Latte Art to już piąta edycja konkursu, w którym swój kunszt zdobienia kaw przedstawiają najlepsi bariści z kraju. Wcześniejsze edycje organizowane były przez lokalne firmy z branży kawowej, a od roku 2015 mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Baltic Coffee Collective. Nazwa wydarzenia „Szczeciński Puchar Latte Art” sugeruje bardzo lokalny charakter imprezy, jednak od samego początku impreza przyciągała zainteresowanych (zarówno startujących, jak i publiczność) z najodleglejszych zakątków Polski, a także ze świata (sąsiednie Niemcy i egzotyczna Japonia). Stowarzyszenie Baltic Coffee Collective organizując zawody integruje i edukuje szczecińskie środowisko kawowe, a także propaguje ideę picia kawy wysokiej jakości (Specialty Coffee, Trzecia Fala Kawowa) wśród ludzi nieinteresujących się źródłem pochodzenia kawy, którą piją.

Qualia Caffe znajduje się w Szczecinie przy ulicy Struga 15/6.

Więcej szczegółów tutaj
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję