spotkania inne

Szczecińskie Spotkanie z Azją: Nowy Rok w Azji

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 08.12.2018
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Sobota, 08.12.2018
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy na siódmą edycję Szczecińskich Spotkań z Azją! Spotkanie odbędzie się 8 grudnia w godz. 12.00-16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Promedia przy al. Woj. Polskiego 2 w Szczecinie.

Tym razem tematem będzie celebracja Nowego Roku na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

Podczas spotkania usłyszycie m. in. o perskim Nowym Roku. "Nowruz Mubarak!" czyli "Szczęśliwego Nowego Roku!". Tak brzmi najpopularniejsze życzenie tego dnia w języku perskim i jego podobnych. Prelekcja będzie poświęcona zwyczajom, jakie tam panują oraz co mają wspólnego z... Wielkanocą.

Druga prelekcja nosi tytuł „Nowy Rok w Armenii dawniej i dziś". Amanor, czyli Nowy Rok, jest najważniejszym świętem w Armenii, celebruje się go aż przez tydzień. Jednakże nie zawsze tak było, za dawnych czasów zarówno data obchodów, jak i towarzyszące temu świętu zwyczaje były zupełnie inne. Podczas prelekcji przyjrzymy się, w jaki sposób Ormianie kiedyś obchodzili nadejście nowego roku, a jak robią to obecnie.

Poza wykładami o tym, jak obchodzony jest Nowy Rok w Azji, odbędą się również warsztaty origami oraz kaligrafii. Po każdym z warsztatów najlepsze prace zostaną nagrodzone azjatyckimi nagrodami.

Zapisy na warsztaty ruszą niebawem na stronie internetowej https://klubazji.szczecin.pl.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/281149422511479/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję