spotkania wydarzenie online

Sympozjum „Ogród, miasto, język” z okazji 65. urodzin Artura Daniela Liskowackiego

foto: materiały prasowe

Gdzie?
wydarzenie online
Kiedy?
Czwartek, 14.01.2021
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Piątek, 15.01.2021
Do której godziny?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy na okolicznościowe sympozjum naukowe, zatytułowane „Ogród, miasto, język”, zorganizowane przez Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14–15 stycznia z okazji 65. urodzin Artura Daniela Liskowackiego.

 

czwartek, 14 stycznia, MS Teams (kod zespołu: 11js7mt)

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9:00. W naukowej części sympozjum wezmą udział literaturoznawcy z Uniwersytetu Szczecińskiego (m.in. prof. Inga Iwasiów, prof. Ewa Kołodziejek, prof. Urszula Chęcińska) oraz badacze z innych ośrodków naukowych: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Natomiast o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie autorskie Artura Daniela Liskowackiego z udziałem studentów, które poprowadzi dr Sławomir Iwasiów.

piątek, 15 stycznia, Dyskusja panelowa „Terytoria ADL”, transmisja ON-LINE

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki.

Transmisja z Sali Senatu US rozpocznie się o godz. 10:00 na stronie www.usz.edu.pl i www.facebook.com/UniwersytetSzczecinski.

W spotkaniu wezmą udział:

- Anna Augustynowicz (Teatr Współczesny),

- prof. Inga Iwasiów (Uniwersytet Szczeciński),

- Jacek Jekiel (Opera na Zamku),

- Zbigniew Niecikowski (Teatr Lalek Pleciuga),

- Adam Opatowicz (Teatr Polski).

Pełny program wydarzenia znajdą Państwo na www.usz.edu.pl

 

Kilka słów o Arturze Danielu Liskowackim

Artur Daniel Liskowacki to prozaik, poeta, eseista, twórca książek dla dzieci i sztuk teatralnych, a także dziennikarz, publicysta kulturalny i krytyk – w tych wszystkich rolach wysoko oceniany w skali regionalnej i ogólnopolskiej przez badaczy literatury współczesnej. Ogród, miasto, język to tytuł jednego z esejów z książki pt. Pożegnanie miasta (Szczecin 2002). Pisarz zajmuje się w nim historią Stettina i Szczecina. Tu jednak opisuje nie dawne przedmioty (jak w „Cukiernicy pani Kirsch”), lecz roślinność. Tropi ideę miasta-ogrodu ważną – jak się okazało – również dla współczesnych mieszkańców grodu nad Odrą.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję