koncerty inne dla dzieci film warsztaty spacery i oprowadzania

Święto Śródmieścia 2020

foto: materiały prasowe

Gdzie?
różne miejsca w śródmieściu Szczecina
Kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 20.09.2020
Do której godziny?
20:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Rok 2020 przyniósł nam puste ulice, wyludnione miasta i społeczną izolację. Doświadczyliśmy rzeczywistości, którą dotychczas oglądaliśmy w filmach. Chyba wszyscy docenili wtedy rolę parków i placów, szerokich chodników, małych lokalnych sklepów. Na moment wróciliśmy od makro do mikro, czyli tego, co najbliższe. A Święto Śródmieścia to doskonała okazja, by poznać i docenić to, co (niemal) na wyciągnięcie ręki!

 

Tegoroczne Święto Śródmieścia - jak zawsze - ma być okazją do spotkania się w miejskich zakamarkach. W tym roku cofniemy się w przeszłość (do lat 70. ubiegłego wieku) i zastanowimy się, co by było, gdyby... Ruszymy też w przyszłość, testując inne doświadczanie miasta i będziemy mogli masowo wziąć udział w koncercie w maleńkiej pracowni, dzięki transmitowaniu go online. To wszystko, by przypomnieć, że nie trzeba ruszać w dalekie wyprawy, by zwiedzać i żyć bardziej aktywnie, ciekawie i świadomie. We własnym mieście.

Trzecia edycja szczecińskiego Święta Śródmieścia odbędzie się pomiędzy 18 a 20 września 2020 roku.

W programie spacery, koncerty, wystawy, pokaz filmu, gry edukacyjne, warsztaty i - jak co roku - promocje w lokalach w Śródmieściu. Odsłonimy też nową mozaikę. Znów też zaprosimy do "miejsc w Śródmieściu, które znać należy" - w tym roku na mapce znajdzie się nie 50, a 100 punktów!

W programie (ujawniamy po kolei):

 

Świętuj lokalnie!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1870357313106483/

Komentarze
~Arczi
18.09.2020 16:06

Różne mjejsca czyli gdzie konkretnie?

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję