koncerty dla dzieci warsztaty

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Szczecinie. Program miejskich obchodów

foto: materiały prasowe

Gdzie?
pl. Szarych Szeregów oraz siedziba SAA przy al. Wojska Polskiego 64
Kiedy?
Poniedziałek, 11.11.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Poniedziałek, 11.11.2019
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W tym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy w poniedziałek, 11 listopada br., do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Podczas oficjalnych obchodów przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego, zaplanowano wspólne śpiewanie „Roty”. Tę najbardziej znaną w naszym kraju pieśń patriotyczną, razem z mieszkańcami wykona szczeciński męski zespół wokalny Baltic Singers. Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy również na warsztaty, których tematem będą polskie barwy narodowe. A na zakończenie zaplanowano koncert szczecińskiej grupy artystycznej ARFIK.

 

Program:

godz. 11.00 – 15.00

Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

Warsztaty edukacyjno – artystyczne dla małych i dużych o polskich barwach narodowych. Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać różnorodne ozdoby w kolorach narodowych (kokardy narodowe, kwiaty), stworzyć minidekoracje (godło, flagę) lub portrety postaci historycznych (królów, wojowników, husarię, polityków). Celem zajęć jest przybliżenie i przypomnienie dzieciom symboli narodowych, jak i dziejów historii Polski, od najwybitniejszych władców Polski, poprzez armię i polityków, aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Każdy chętny będzie mógł wytworzyć specjalną przypinkę / broszkę o biało – czerwonych barwach.

W ramach projektu "Polska –znaki szczególne", uczestnicy warsztatów otrzymają ekotorbę. Będą mogli ją własnoręcznie ozdobić, nanosząc znaki o symbolice Polski niepodległej. Niechlubna ciekawostka: przeciętny Polak zużywa nawet 300 jednorazowych toreb foliowych rocznie, co czyni nas „liderem” wśród innych krajów europejskich. Wychodząc naprzeciw temu niepokojącemu problemowi stworzyliśmy zajęcia, które uświadamiają najmłodszych, jak ważną dziedziną nauki jest ekologia i jak wielki wpływ mają nasze najmniejsze czyny na wygląd naszej planety. Dodając do tego szczyptę świata mody i zabawę w projektanta otrzymaliśmy "Warsztaty Ekotorebek", które poprzez zabawę wyobraźnią i paletą barw edukują, uświadamiają i w sposób bezpośredni, choć w małym stopniu, wpływają na życie Ziemi.

Podczas warsztatów każdy uczestnik:

- zapozna się z metodą nakładania szablonu na tkaninę oraz techniką malowania na tkaninach

- otrzyma gładką torbę materiałową z uchwytem oraz materiały i narzędzia niezbędne do jej unikatowego ozdobienia (specjalistyczne farby, szablony, podkładki etc.)

- własnoręcznie ozdobi otrzymaną torbę, zaczynając od nałożenia projektu szablonu wzoru nawiązującego do projeku Polska - znaki szczególne: Polska niepodległa, kończąc na przeniesieniu go na swoją  Ekotorbę

godz. 12.00

pl. Szarych Szeregów

Podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego, które rozpoczną się o godz. 12.00,  zapraszamy do wspólnego śpiewania „Roty”. Tę najbardziej znaną w naszym kraju pieśń patriotyczną, razem z mieszkańcami wykona szczeciński męski zespół wokalny Baltic Singers. 

godz. 16.00 – 17.00

Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

Koncert grupy ARFIK

Szczecińska grupa artystyczna ARFIK zaprezentuje program, na który składają się piosenki z nowej płyty CD pt. „Wstęp wolny”. Arfikowe dzieci i młodzież wyśpiewają swoją radość z tego, że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. To autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki.

Komentarze
~Marcinek
11.11.2019 08:06

Pięknie. Rota. Ekotorba. Polska. Niepodległość,

~Marc.
11.11.2019 08:10

Pięknie. Groch z kapustą. Rota. Ekotorba. Polska. Niepodległość,

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję