koncerty inne

Święto Niepodległości na Wałach Chrobrego. Oficjalne obchody [program]

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Wały Chrobrego
Kiedy?
Niedziela, 11.11.2018
O której godzinie?
12:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Okręt ORP Kontradmirał Xawery Czernicki 11 listopada będzie stacjonował przy Wałach Chrobrego. Mieszkańcy Szczecina, którzy przyjdą świętować stulecie odzyskania niepodległości, będą mogli wejść na pokład i zwiedzić okręt, a po zakończeniu oficjalnych uroczystości – wspólnie pośpiewać z zespołem Szczecinianie. Oficjalne obchody stulecia odzyskania niepodległości zaczną się o godz. 12.00, w niedzielę, 11 listopada, na dole Wałów Chrobrego, przy ul. Jana z Kolna.

- W samo południe święto Niepodległej rozpoczniemy odśpiewaniem hymnu państwowego wspólnie z zespołem Szczecinianie – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Następnie odbędzie się defilada, koncert orkiestry wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego i służb mundurowych oraz warsztaty edukacyjno-artystyczne.

Na pokład okrętu ORP Xawery Czernicki będzie można wejść od godz. 12.00 do 16.00.

Po zakończeniu części oficjalnej zespół Szczecinianie zaprosi mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Dla chętnych osób przygotowaliśmy śpiewniki, a w nich słowa takich utworów jak np. „Ułani, ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”.

Dla mieszkańców Szczecina przygotowaliśmy także biało-czerwone flagi, przypinki z logiem „Niepodległa”, a dla najmłodszych - wiatraczki w barwach narodowych.

O godz. 15.30 pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów odbędzie się ceremoniał wojskowy, a o godz. 16.30 rozpocznie się koncert zespołu Tulia. O godz. 18.00 w Bazylice Metropolitarnej odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny.

Komentarze
~Izabella69
08.11.2018 20:43

Oj już nie mogę się doczekać aż przyjadą wojskowi :*

~Izabella69
08.11.2018 20:43

Oj już nie mogę się doczekać aż przyjadą wojskowi :*

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję