spotkania

Spotkanie z Tomaszem Lazarem

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 13.03.2018
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
13 marca w Trafostacji Sztuki w ramach cyklu Mapa Sztuki Szczecina odbędzie się spotkanie z Tomaszem Lazarem.
Rozmowa z artystą o sztuce fotografii odbędzie się w kontekście jego wystawy 生死 -しょうし (więcej tutaj), prezentowanej w TRAFO.

Prowadzenie: Stanisław Ruksza.

Tomasz Lazar (ur. 1985) – niezależny fotograf-artysta, członek ZPAF, laureat wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych, w tym: World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, The International Photography Awards, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz innych. Jego prace były publikowane w gazetach i czasopismach takich jak: „New York Times”, „Newsweek International”, „Sunday Times Magazine”, „New Yorker” oraz „Los Angeles Time”. Od kilku lat wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego głównym zainteresowaniem są projekty długoterminowe oraz tematy dotyczące społeczeństwa i ludzkiego umysłu.

Mapa Sztuki Szczecina

Zdaniem „Nie ma czegoś takiego jak sztuka. Są artyści” rozpoczyna Ernst Gombrich swoją książkę O sztuce. W oparciu o wywiady ze szczecińskimi artystami, o dokumentacje ich prac i działań chcemy stworzyć bazę wiedzy o artystycznym Szczecinie. Posłuży ona zarówno badaczom i historykom sztuki i kultury w Szczecinie, jak również praktykom sztuki – kuratorom, artystom i animatorom zdarzeń artystycznych. Będzie także punktem wyjścia do ich popularyzacji w kraju i za granicą w zewnętrznych działaniach TRAFO.

Kuratorzy: Stanisław Ruksza, Jędrzej Wijas
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję