spotkania

Spotkanie z Małgorzatą Rozenek-Majdan, autorką książki "In Vitro - Rozmowy Intymne"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 10.10.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W czwartek, 10 października, w Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Małgorzatą Rozenek-Majdan, autorką książki "In Vitro - Rozmowy Intymne". Początek o godzinie 18:00.

 

W ramach spotkania zaplanowaliśmy dyskusję w gronie ekspertów, na temat procedury in vitro. Czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co się dzieje z mrożonymi zarodkami? Co przeżywają pary, które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? Czy in vitro jest moralne?

Jak mówi sama autorka książki: "Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Pragnę, żeby atmosfera wokół in vitro się zmieniła, aby moje dzieci, wszystkie dzieci, mogły dorastać w atmosferze tolerancji i szacunku. Bo za drzwiami laboratorium kliniki leczenia niepłodności kryje się magia. Magia rodzicielstwa."

Gośćmi spotkania będą również:

- Dr n. med. Robert Sienkiewicz - współzałożyciel Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive, specjalista ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Na co dzień związany z kliniką Vitrolive, w której pomaga setkom par w realizacji marzeń o rodzicielstwie.

- Piotr Misiło - ekonomista, manager, liberał, Poseł na Sejm RP. Zwolennik in vitro, związków partnerskich i rozdziału Kościoła od państwa.

Spotkanie poprowadzi Daria Nowak.

Organizatorem wydarzenia jest SIM - Szczecińska Inicjatywa Miejska.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję