spotkania

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

foto: materiały prasowe

Gdzie?
ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2
Kiedy?
Piątek, 08.12.2017
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
8 grudnia 2017 (piątek), o godz. 18.00, zapraszamy do ProMediów, przy al. Wojska Polskiego 2, na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Rozmowę o twórczości i najnowszej książce "Exodus" poprowadzi Marta Zabłocka.
Łukasz Orbitowski. Pisarz. Urodził się w Krakowie, ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych - czy wręcz najlepszego - autorów horrorów w Polsce. Wypracował własną formułę prozy gatunkowej, w której schematy rodem z horrorów doprawiane są, w różnych proporcjach, elementami powieści obyczajowej czy sensacyjnej. Zaczynał od małych form prozatorskich, opowiadań zawartych między innymi w tomach „Szeroki, głęboki, wymalować wszystko” i „Wigilijne psy”. Z czasem Orbitowski zaczął próbować swoich sił jako autor powieści i stopniowo przepracowywał formułę swojej prozy. Wciąż jest uznanym autorem fantastycznych opowiadań i powieści grozy, ale potrafi zaskakiwać. Jego najnowsza książka, „Exodus”, jest zupełnie nową propozycją literacką. Pomysł na napisanie powstał w głowie pisarza podczas pracy nad inną książką, gdy „Inna dusza” nie była jeszcze skończona. Podejść do tematu podobno było wiele, a i ich efekty bywały różne. Ostatecznie mamy całkiem innego Orbitowskiego!

Spotkanie poprowadzi Marta Zabłocka.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję