spotkania

Spotkanie z Janem Mencwelem

fot. materiały prasowe

Gdzie?
plac Solidarności
Kiedy?
Sobota, 25.09.2021
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
„Czego potrzeba, aby zniszczyć bezpowrotnie przyrodę? Z całą pewnością trzech rzeczy: władzy, pieniędzy i ciszy”, pisze w swojej książce Jan Mencwel jednocześnie dbając, by tej ostatniej rzeczy było jak najmniej.

Ze świecą bowiem szukać kogoś, kto o „betonozie” nie słyszał. Słowo to przebojem wdarło się do języka polskiego. A to dzięki „Betonozie” – lekturze absolutnie obowiązkowej. Nie tylko dla aktywistów, polityków i urzędników. Dla każdego.

Jan Mencwel – animator kultury i wieloletni przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zabierze nas w podróż po betonowej Polsce – w ramach „Tour De Betogne” – jak sam to określa. W wyjątkowej scenerii placu Solidarności w Szczecinie opowie nam o tytułowej chorobie trawiącej polskie miasta, jak ją leczyć oraz przede wszystkim – czy możemy się na nią zaszczepić?

Na spotkaniu będzie można nabyć książkę „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” w promocyjnej cenie. Będzie ona dostępna w Centrum Dialogu Przełomy.

Spotkanie poprowadzi Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję