spotkania

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

źródło: photo by Michał Kobyliński from http://gilling.info/ - Poetyckie Foto Niusy / wikipedia.org / CC BY-SA 2.5

Gdzie?
Książnica Pomorska, Sala im. Zbigniewa Herberta (wejście od ul. Dworcowej, II p.)
Kiedy?
Wtorek, 14.11.2017
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Dyskusyjne Kluby Książki i Książnica Pomorska w Szczecinie zapraszają na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem we wtorek, 14 listopada 2017, o godz. 17:00 w Sali im. Zbigniewa Herberta, wejście od ul. Dworcowej, II p. Wstęp wolny!
Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Za powieść, „Ślepnąc od świateł”, brutalny kryminał dziejący się w warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, "Zrób mi jakąś krzywdę". Rok 2008 przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników. Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut”, oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. W tym roku ukazała się jego ostatnia powieść, doskonale przyjęta przez czytelników i krytykę, "Wzgórze psów". Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy ("Belfer"). Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję