spotkania

Spotkanie poetyckie z Michałem Rusinkiem

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 17.05.2018
O której godzinie?
17:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach Szczecińskiego Salonu Poezji 17 maja na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się spotkanie poetyckie z Michałem Rusinkiem. Wstęp wolny!
W programie:
  • opowieść o Wisławie Szymborskiej
  • czytanie poezji Noblistki
  • prezentacja twórczości własnej
Michał Rusinek - polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz; doktor habilitowany nauk humanistycznych; sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej:
„Myślę, że była postrzegana jako ciepła osoba. Świetnie czytała swoje wiersze, miała dobry kontakt z publicznością. Nie lubiła tłumu, tego, że ludzie są anonimowi. Jeżeli w kolejce stoi dwieście osób z prośbą o autograf, nie można z każdą z nich zamienić nawet kilku słów, bo wtedy podpisywanie trwałoby prawdopodobnie dobę. Kiedy pewnego razu jechaliśmy gdzieś z Miłoszem, zatrzymał nas policjant. Spojrzał do środka i powiedział: „o, pan Miłosz i pani Wisława!”. On był „panem Miłoszem”, raczej niedostępnym, a ona "panią Wisławą". Więc sądzę, że tak ją postrzegali — a przynajmniej policjanci!”.

Prowadzenie – Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji

Szczeciński Salon Poezji
17.05.2018 (czwartek), godz. 17.30
dziedziniec menniczy
wstęp wolny


W razie niepogody hol wschodni (wejście A z dużego dziedzińca). W przypadku holu wschodniego obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, wejście I z małego dziedzińca, od godz. 17.00 w dniu wydarzenia; liczba miejsc ograniczona
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję