spotkania

Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 28.01.2022
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Piotr Jacoń, dziennikarz związany z tvn24, w czerwcu 2021 roku na łamach czasopisma „Replika” opowiedział o transpłciowości swojej córki. Na początku listopada ukazała się jego książka „My, trans”, która jest zapisem rozmów m.in. z osobami transpłciowymi i ich rodzicami.

 

„My, trans” to poruszający zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi, a także ich rodzicami, psycholożką, adwokatką, aktywistką i… księdzem, przełamujący tabu i otwierający oczy na potrzeby drugiego człowieka. Są w różnym wieku, mają odmienne zainteresowania, wykształcenie, pracują w różnych zawodach, studiują. A jednak łączy ich wiele – są transpłciowi. Stale towarzyszy im lęk, samotność, poczucie zagubienia. Cierpią na depresje, a nierzadko podejmują próby samobójcze. Boli ich brak tolerancji i zrozumienia w społeczeństwie. Pragną niewiele: żyć normalnie.

Piotr Jacoń – dziennikarz TVN 24. Autor m.in. reportażu o rodzicach osób transpłciowych „Wszystko o moim dziecku” oraz cyklu rozmów „Bez polityki”. Pracował w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i w „Dzienniku Bałtyckim”. Mieszka w Gdyni.

Spotkanie poprowadzi Monika „Pacyfka” Tichy.

Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Europejska.

 

Limit miejsc na sali: 30 osób.

Bezplatne bilety dostepne na stronie: https://app.evenea.pl/event/jacon/

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję