spotkania

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Jaworskim

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 03.12.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Jaworskim we wtorek 3 grudnia 2019 o godz. 17.00 (Sala im. Zbigniewa Herberta).

 

Krzysztof Jaworski, urodzony w 1933 roku w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo, przeżył okupację i Powstanie Warszawskie. Od końca lat 40. związany był ze Szczecinem i szczecińskim żeglarstwem akademickim. W latach 50. brał udział w Mistrzostwach Polski Jachtów Morskich, uczestniczył też w wielu regatach morskich i śródlądowych, był członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Żeglarstwa, instruktorem żeglarstwa i dotąd jest wielkim pasjonatem tego sportu. Na stronach dwutomowej obszernej biografii, czytelnik znajdzie wartką opowieść o przeróżnych kolejach losu autora, którego nigdy nie opuszczał optymizm i pogoda ducha mimo często niesprzyjających mu wiatrów. Dziś, Krzysztof Jaworski mieszka z dala od Szczecina, lecz sentyment do tego miejsca wciąż jest w nim żywy. Ze Szczecinem wiąże go wiele wspomnień i wielu przyjaciół, dlatego właśnie w Książnicy Pomorskiej chce promować swą dwutomową autobiografię "Życie na trójkącie" tom I "Na szczyt fali" i t. II "W dolinę fali".

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję