spotkania

Spotkanie autorskie z Adamem Zagajewskim

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Książnica Pomorska w Szczecinie, Sala im. Zbigniewa Herberta, wejście od ul. Dworcowej, II p.
Kiedy?
Środa, 24.04.2019
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji „Lider”, Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Książnica Pomorska zapraszają na spotkanie autorskie z Adamem Zagajewskim w środę 24 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta. Rozmowę z poetą, prozaikiem, eseistą poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Skrendo.

Spotkanie odbędzie się w ramach IV Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji - projektu szczecińskiego Związku Literatów Polskich.

Adam Zagajewski, poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Autor kilkunastu tomów wierszy, laureat wielu prestiżowych polskich nagród literackich (wielokrotnie nominowany do literackiej Nagrody Nike) i nagród międzynarodowych. Jest m.in. laureatem Międzynarodowej Nagrody Literackiej Neustadt (USA) zwanej „Małym Noblem"(2004), w 2013 roku przyznano mu Chińska Nagrodę Literacką Zhongkun zwaną chińskim Noblem, w 2015 Berlińska Akademia Sztuki przyznała mu Heinrich-Mann-Preis. W 2016 roku za całokształt twórczości uhonorowany został Griffin Prize (The Griffin Trust For Excellence In Poetry Lifetime Recognition Award), otrzymał również Jean-Amery-Preis za eseje. Prowadził warsztaty poetyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, wykładał w Committee on Social Thought na Uniwersytecie w Chicago, był także profesorem wizytującym na University of Houst. Od 1981 roku mieszkał w Paryżu, a od 2002 roku mieszka na stałe w Krakowie.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję