spektakle i opery

Spektakl "FRIDA"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 15.02.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
75 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. CKE Stara Rzeźnia zaprasza na najnowszą sztukę Jakuba Przebindowskiego pt. Frida". W roli tytułowej Martyna Kliszewska.

 

Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej.

Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki.

Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki.

Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie. Podkreślana przez recenzentów oraz gości uroczystej premiery staranność w oddaniu emocji oraz kolorytu i kulturowości Meksyku, to tylko jeden z atutów tego niezwykłego spektaklu.

Honorowy patronat nad projektem objęła Ambasada Meksyku w Polsce, a także Komitet Honorowy w składzie: Edward Dwurnik, Rafał Olbiński i Marek Keller.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję