inne

Specjalny pokaz filmu "Obywatel miłość"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 21.09.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
25 zł
Opis wydarzenia
Specjalny pokaz filmu dokumentalnego "Obywatel miłość" odbędzie się 21 września o godzinie 18.00 w Starej Rzeźni. Głośny dokument nazywany jest "brakującym puzzlem" w historii życia jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. W filmie o Grzegorzu Ciechowskim opowiada jego małżonka Anna. Poznajemy historię ich miłości oraz proces twórczy wybitnego artysty. Bilety w cenie 25 złotych są już dostępne. Liczba miejsc na projekcję dokumentu i dyskusję po niej jest ograniczona. Organizatorem wydarzenia jest Impresariat Artystyczny Kultura ze Smakiem.

 

"Obywatel miłość" to niezwykły dokument o życiu i miłości Grzegorza Ciechowskiego.

Premierowy pokaz w Toruniu przyciągnął ogromną publiczność, a kolejne pokazy w Warszawie zainteresowały najważniejsze osoby ze świata kultury. „Obywatel miłość” określany jest brakującym puzzlem w fascynującej historii życia jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. (W grudniu upływa 18 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego.) Mijają kolejne lata, a utwory „Nie pytaj o Polskę”, „Tak, tak to ja” czy „Biała flaga” nadal poruszają tysiące ludzi i stanowią kanon polskiej muzyki.

„Film o pragnieniu i cenie szczęścia Grzegorza Ciechowskiego” – tak opisywany jest dokument „Obywatel miłość”, który miał premierę kilka miesięcy temu. Po wieloletnim milczeniu Anna Skrobiszewska (Ciechowska), opowiada  historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. Powstał bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstawania wielu piosenek.

Nigdy niepublikowane materiały archiwalne wykorzystane w filmie pokazują artystę w nieznanym dotąd świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża. Wreszcie dzięki tej opowieści możemy lepiej zrozumieć jego życiowe wybory. Anna poznała Grzegorza Ciechowskiego podczas jednego z koncertów Republiki. Nastolatka była wówczas fanką zespołu wpatrzoną w swojego idola. - To trwało miesiącami, właściwie latami. Kiedy musieliśmy ukrywać nasze uczucia i było to bardzo trudne. Wyprowadziłam się, starałam się ułożyć życie po swojemu. Któregoś dnia Grzegorz zadzwonił mówiąc: „Musisz przyjechać, są teksty”. Przyjechałam, wysłuchałam tych piosenek np. „Reinkarnacji”, „Tu jestem w niebie” i pomyślałam, że to już jest tak jawne, że wszystko będzie jawne. Tak się stało, pobraliśmy się, urodziły się dzieci – mówi kobieta podczas filmu.

"Film “Obywatel miłość” nazywany jest brakującym elementem w wielkiej układance z napisem "Republika i Ciechowski". Dokument powstał w roku 2018. Opowieść Anny odkrywa nieznaną część historii Grzegorza Ciechowskiego  i to nie jako muzyka, ale jako człowieka poszukującego zwykłego, domowego ciepła. Człowieka, który nie zawahał się zapłacić za nie dużej ceny. Ale podobną, a może wyższą cenę, zapłaciła Anna. Oglądając film, patrzcie na "Obywatela" jako emocjonalną historię miłości mężczyzny i kobiety nakręconą po prawie dwóch dekadach przez innego mężczyznę, kochającego tę samą kobietę" – czytamy w zapowiedzi filmu.

Kulisy tej historii z wielu powodów prowokują i budzą kontrowersje, ale to właśnie szczerość jest jedną z największych zalet tej produkcji.  

Pokaz specjalny filmu „Obywatel miłość” organizowany przez Impresariat Artystyczny „Kultura ze smakiem”. Odbędzie się on 21 września o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bilety w cenie 25 złotych są jeszcze do nabycia.

"Obywatel miłość"

Polska 2018, 71’

Reżyseria: Wojciech Skrobiszewski

Oprawa plastyczna: Marta Wierzbicka-Dąbek

Zdjęcia: Wojciech Skrobiszewski i Paweł Drygalski

Montaż: Paweł Drygalski

Muzyka: Radosław Gmurkowski

Dźwięk: Radosław Gmurkowski

Produkcja: cOFFee & grunge Sp. z o.o.

Obsada: Anna Skrobiszewska

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję