spacery i oprowadzania

Spacer „Szczecin szlakiem PRL” (edycja dla młodzieży i ich rodziców)

fot. materiały prasowe

Gdzie?
plac Szarych Szeregów
Kiedy?
Wtorek, 07.12.2021
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Justyna Machnik, przewodniczka w stylizacji z lat 70. XX w. zaproponuje degustacje, zagadki, retro nagrody, a przede wszystkim opowieść o charakterystycznych miejscach i zjawiskach w PRL.

 

Celem spaceru jest popularyzacja historii Szczecina z lat 50. - 80. XX wieku poprzez zwrócenie uwagi na ważne szczecińskie miejsca, zakłady przemysłowe, marki, z których słynęło miasto.

Trasa będzie prowadzić przez aleję Wojska Polskiego. Przykładowe punkty na trasie to: Pasztecik, Piccolo, Minifot, kino Kosmos oraz utracone miejsca: Ściana Płaczu, Lucynka i Paulinka, fotoplastikon. Nieszablonowa, interaktywna forma spaceru powinna ułatwić młodzieży poznanie rzeczywistości przed 1989 rokiem.

Spacer jest organizowany przez Stowarzyszenie POMIEŚCIENOGA 2 i sfinansowany z programu #mikrodotacje 2021 – realizowanego przez Fundację Sektor 3 ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania „Wspieranie oddolnych inicjatyw organizacji pozarządowych w Gminie Miasto Szczecin”.

Zbiórka: plac Szarych Szeregów przy popiersiu Piłsudskiego

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję