inne spacery i oprowadzania

Spacer badawczy i warsztaty street-art na osiedlu Arkońskie-Niemierzyn

foto: BlueBalloons Fotografia / materiały prasowe

Gdzie?
start spaceru: przejście podziemne pod trasą średnicową
Kiedy?
Niedziela, 06.10.2019
O której godzinie?
11:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Działanie na terenie osiedla będzie polegało na wspólnym spacerze, który będzie miał znamiona spaceru badawczego. Jego celem będzie znalezienie miejsc, elementów przestrzeni, które mogą mieć wartość estetyczną.

 

Trasę spaceru opracują prowadzące warsztaty we współpracy z radą osiedla. Spacer rozpocznie się od zapoznania uczestników spaceru z różnymi rodzajami sztuki w przestrzeni miejskiej. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, notatnik, ołówek i ramkę do patrzenia. Będzie mógł zapisywać swoje wrażenia, emocje oraz notatki związane z odnalezionymi w przestrzeni osiedla „dziełami sztuki”. W trakcie spaceru przewidziane są działania performatywne oraz działania street-art, w ramach których powstaną „dzieła sztuki na chwileczkę”.

Spacer zakończy się piknikiem w parku przy kawie i herbacie, gdzie będzie można wymienić się i podzielić wrażeniami oraz powstałą dokumentacją. Efektem końcowym działania będzie przewodnik (mapa) po „dziełach sztuki” osiedla Arkońskie-Niemierzyn, stworzony ze zdjęć znalezionych obiektów, rysunków i opisów uczestników spaceru. Przewodnik będzie dostępny w formie pdf w Internecie.

Prowadzenie: Karolina Gołębiowska, Marta Gosecka, Paulina Ratajczak, Anna Niemiec

Start spaceru: przejście podziemne pod trasą średnicową

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli

Wstęp wolny, zapisy: tworzesie@gmail.com

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Nasze wspólne arcydziełko” współfinasowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, którego operatorem w woj. zachodniopomorskim jest Czaplinecki Ośrodek Kultury.

Organizator: Fundacja Las Sztuki

Współorganizatorzy: Tworzę się, Dom Kultury „13 muz”

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję