film

ŚLADAMI PANA SAMOCHODZIKA – POJEZIERZE MYŚLIBORSKIE

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 25.01.2023
O której godzinie?
18:00
Za ile?
16/18 zł
Opis wydarzenia
Akcję „Księgi strachów”, powieści przygodowej dla młodzieży Zbigniew Nienacki, wielki miłośnik przyrody i znawca Mazur, umieścił na Pojezierzu Myśliborskim. Czy zrobił tak tylko dlatego, że w pobliżu przebiega granica z Niemcami i łatwiej było zaaranżować sensacyjne wydarzenia?

 

Film próbuje odpowiedzieć na pytanie: co pod koniec lat sześćdziesiątych mogło skłonić pisarza do przyjazdu na zachodnie rubieże Polski? Czy powstanie powieści miało podłoże polityczno-propagandowe? Podróż z kamerą śladami Pana Samochodzika ma również walor edukacyjny – niemal z każdym z opisywanych w powieści miejsc łączą się jakieś warte spopularyzowania ciekawostki historyczne, nieznane szerzej fakty, legendy. Widzowie będą mogli poznać ich źródła, zapoznając się z rozmowami z miejscowymi historykami i miłośnikami regionu.

 

ŚLADAMI PANA SAMOCHODZIKA – POJEZIERZE MYŚLIBORSKIE

dokumentalny, Polska 2023 (50 min)

Reżyseria: Witold Dusiński

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję