koncerty imprezy cykliczne inne

Różanka 2018: koncerty, atrakcje dla dzieci, potańcówki [program]

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Inne daty

18.08.2018 11:00

19.08.2018 12:00

25.08.2018 11:00

26.08.2018 12:00

01.09.2018 12:00

Gdzie?
szczecińska Różanka, ul. Pawła Jasienicy 8
Kiedy?
Sobota, 18.08.2018
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Sobota, 18.08.2018
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Koncerty plenerowe, mnóstwo zabaw i warsztatów dla dzieci, różankowe potańcówki oraz strefa wolnych książek. Usłyszymy rosyjski jazz, muzykę operową, zespół folkowy czy też pieśni patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Wojskowej. To wszystko i wiele więcej w sierpniu w Ogrodzie Różanym.

Bezpłatne koncerty plenerowe w szczecińskim Ogrodzie Różanym odbywają się w każdą sobotę i niedzielę sierpnia o godz. 12.00. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

Południowym koncertom towarzyszyć będzie wystawa plenerowa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie.

W sierpniowym programie nie zabraknie też różankowych potańcówek. W sierpniu na parkiecie spotykamy się 4 i 18 sierpnia, a we wrześniu w dniach 1, 15 i 29 września. Różankowe potańcówki odbywają się w godz. 17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej, jak i światowych hitów.

Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród będzie może zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji “uwalniania książek”, która wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

Atrakcje, zabawy i warsztaty na najmłodszych odwiedzających będą czekały w każdą sobotę w godz. 11:00-14:00.

ZAPRASZAMY każdego dnia!

4 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Koncert Yakova Okuna, rosyjskiego pianisty, głównej siły rosyjskiego jazzu od połowy lat 90. Jeden z najbardziej szanowanych jazzmanów. Współpracował z takimi muzykami jak: Johnny Griffin, James Spaulding, Lew Tabackin, Eddie Henderson, Gary Smulyan, Jeremy Pelt, Deborah Brown i wielu innych, którzy koncertowali z Yakov Okun Trio.

godz. 11.00 – 14.00

Program dla dzieci:

- Warsztaty projektowania paternu – wzoru inspirowanego bajką o rybaku i złotej rybce pt. „Rybak na dnie morza” Agnieszki Taborskiej, ilustrowanej przez Józefa Wilkonia.

- Wierszowanie i rymowanki – czytanka i warsztaty na podstawie wierszy polskich poetów. Na czytankę interaktywną zapraszamy już o godz. 11.00.

- Scenariusz i scenarzysta - spotkanie z osobą piszącą sztuki teatralne, a także warsztaty sztuki słowa i roli słowa w teatrze. Celem jest pogłębienie świadomości ciała (umiejętności posługiwania się gestem, dźwiękiem, ruchem).

- Spektakl pt.: „O krasnoludkach i sierotce Marysi " – przedstawienie interaktywne oparte na baśni Marii Konopnickiej, opublikowanej po raz pierwszy w 1896 roku. Utwór pisany prozą poetycką z obszernymi wierszowanymi fragmentami.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka w gorących, letnich rytmach! Na dechach zatańczymy z DJ Tomkiem.

5 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Koncert Fairy Ladies z repertuarem muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Zespół wokalno-instrumentalny powstał we wrześniu 2017 roku z inicjatywy czterech utalentowanych i energicznych artystek.

Skład zespołu:

Magdalena Motyl – sopran,

Olivia Ugha – sopran,

Maria Radoszewska – skrzypce, wokal,

Olha Bila – fortepian.

11 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Koncert Ręczno-Nożnej Kapeli Przydrożnej, szczecińskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, którego repertuar jest swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe a estradowym brzmieniem zespołów folkowych.

Skład zespołu obecnie tworzą:

Gabrysia – skrzypce, śpiew,

Kazik – gitara, śpiew,

Janek – kontrabas,

Andrzej – bęben, perkusja,

Marek – akordeon.

godz. 11.00 – 14.00

Program dla dzieci:

- Polskie tańce na dworze króla – warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce i tańcom dworskim. Tańce rozpoczynają się o godz. 11.00.

- Jak z bajki - dzieci wraz z opiekunami wykreują z filcu charakterystyczne elementy bajkowych postaci.

- Origami – japońska sztuka składania papieru.

- Czytanka interaktywna „Bahar znaczy Wiosna". Agnieszka Ayşen Kaim opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” i autorka książki spotka się z dziećmi. Historia wykorzystuje relacje z podróży posłów polskich do Konstantynopola, tradycyjne wschodnie anegdoty. Bohaterami są młoda kaligrafka z dawnej Turcji, Bahar i jej Mistrz Abdal oraz młody Król Lechistanu.

12 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Koncert Orkiestry Wojskowej w Szczecinie pod dyrekcją kpt. Jarosława Michałko i Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie pieśni patriotyczne.

18 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Koncerty Jony Ardyn - wokalistki, autorki tekstów i muzyki, instrumentalistki. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki, oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

godz. 11.00 – 14.00

Program dla dzieci:

- Kwiaty i wycinanka – spotkanie z kulturą kurpiowską. Podczas wydarzenia uczestnicy nauczą się wykonywania tradycyjnych kurpiowskich kwiatów z bibuły oraz poznają historię wycinanki kurpiowskiej.

- Warsztaty ceramiki artystycznej – nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, lepienie i rzeźbienie „z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie wykonanych obiektów.

- Podróż z historią, tańcem, muzyką – warsztaty „Muzyczny wehikuł, czyli rzecz o muzyce dawnej” we współpracy z zespołem tańca dawnego „La Danza Antica” MDK w Lęborku oraz Fundacją Muzyki Dawnej w Szczecinie.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka, która kręcić się będzie wokół przebojów ze złotej polskiej epoki lat 50.-70., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

19 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Elvis Is Back to zespół, którego założycielem jest szczeciński muzyk Ryszard Klemens Wiercimak, wcielający się w rolę króla rock and rolla. Tym razem będzie więcej piosenek pop w klimacie lat 60. i 70.

Zagrają:

Jerzy Szymański – gitara,

Przemysław Igiel – conga,

Tomek Puslednik – gitara basowa,

Dariusz Kamiński – perkusja.

Duet taneczny – Weronika i Katarzyna.

25 sierpnia, sobota

godz. 12.00

Wojtek Rapa - 70 lat na świecie, 55 lat na scenie. Koncert Wojtek Rapa Quartet w programie pt. „OBOFITOŚĆ”, a w nim piosenki znane i lubiane, pochodzące z różnych epok i stylów muzycznych, począwszy od bluesa przez rocka do jazzu.

godz. 11.00 – 14.00

Program dla dzieci:

- Zaczarowane drzewo – warsztaty łączące kolaż i malarstwo.

- Baśniowy świat baletu – warsztaty baletowe inspirowane tematyką baśniową i fantastyczną.

- Ogród – warsztaty artystyczno-ogrodnicze, tworzenie instalacji w przestrzeni publicznej. Zastanowimy się nad relacjami zachodzącymi w środowisku naturalnym, wymienimy się obserwacjami, odpowiemy na pytanie: jaka jest nasza więź ze światem roślin i zwierząt?

26 sierpnia, niedziela

godz. 12.00

Koncert pt. “Wspomnień czar....przedwojenna Madame“. W programie najbardziej popularne piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego lat 1918-1939. Szczecińscy artyści przeniosą nas do warszawskich teatrów: “Qui pro quo”, “Morskie Oko”, “Perskie Oko”, “Rex”. Usłyszymy utwory Hemara, Warsa, Golda, Petersburskiego i wielu innych znamienitych twórców.

Wykonawcy:

Iwona Radin-Rutkowska – flet i wokal,

Maria Radoszewska – skrzypce i wokal,

Natalia Szwarczak – wiolonczela,

Dariusz Koronczewski – prowadzenie koncertu i wokal,

Krzysztof Machowski – wokal,

Włodzimierz Radin-Rutkowski – altówka.

1 września, sobota

godz. 12.00

Koncert zespołu Percival z okazji XX-lecia Drużyny Grodu Trzygłowa. Z tej okazji grupa przygotowała specjalny program. W jego skład wejdą nie tylko utwory w oczywisty sposób kojarzące się z rekonstrukcją historyczną i historią samej DGT, ale również nie zabraknie w niej nawiązań do najbardziej znanej polskiej gry: The Witcher 3 Wild Hunt i wiele innych.

godz. 17.00-20.00

Potańcówka, czyli kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy. Za konsoletą DJ Ines Bloom.

15 września, sobota

godz. 17.00-20.00

Potańcówka w sobotnie popołudnie, a będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów z różnych lat. Za konsoletą DJ Dobry Człowiek.

29 września, sobota

godz. 17.00-20.00

Potańcówka na zakończenie sezonu, podczas której z głośników popłyną największe hity. Za konsoletą DJ Twister.


Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Komentarze
~agtk
05.08.2018 09:37

agtk.koszczsz.mkolp.agtkazsczdzciokmpuagtk.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję