koncerty

Reggae, a Ty? - HABAKUK, BAS TAJPAN, RAS LUTA

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 30.10.2021
O której godzinie?
18:00
Za ile?
25-35 zł
Opis wydarzenia
Organizatorzy zapraszają na najgorętszy tej jesieni mini festiwal reggae! Po raz pierwszy w Przecławiu! Na scenie gościć będą znani i cenieni: Habakuk, Bas Tajpan oraz Ras Luta!


Habakuk

Habakuk świętuje swoje 30-lecie!

W tym czasie zagrał ponad 1000 koncertów, wydał 9 albumów i kilkanaście singli, a jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w muzyce zespołu można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku.

Habakuk powstał w 1990 r. z połączenia grup Engaddi i Samuel. Pierwsze lata istnienia to mnóstwo prób, kilka nagranych i wydanych własnym sumptem kaset demo, a przede wszystkim liczne, pełne energii i pasji koncerty, które przyniosły uznanie fanów reggae w całej Polsce. Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao.

W 2007 roku Habakuk jako pierwszy zespół z Europy wschodniej wystąpił na największym festiwalu świata, legendarnym brytyjskim Glastonbury. Był także headlinerem Przystanku Woodstock, a koncert ten został wydany na płycie DVD.

Wielkim przeżyciem był również występ na hiszpańskim festiwalu Rototom Sunsplash w roku 2015.


Bas Tajpan

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru.

W 2020 r. nakładem MaxFlo Records miała premierę wspólna płyta Bas Tajpana i Bob One’a pt. „Teraz” promowana min. singlami „Po swojemu”, „Halo”, „Ławka”, „Nie martw się”, „Nic o nas bez nas”.

Bas zagrał setki koncertów w kraju i za granicą.


Ras Luta

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych artystów reggae w Polsce. Jego Kariera toczy się nieprzerwanie od 2004 roku. Do 2013 roku związany z trio wokalnym Eastwest Rockers, równolegle prowadzi i rozwija swoją solową karierę do dzisiaj, czego owocem jest bogata dyskografia, oraz najnowszy krążek artysty, koncepcyjny e-album „Jak Na Początku”. Ras Luta może również pochwalić się współpracą z wieloma osobistościami reprezentującymi różne style muzyczne, od Krzysztofa Krawczyka do ulicznego, hip-hopowego Hemp Gru. Muzyka Ras Luty pełna jest nadziei, wezwań do miłości, szacunku, zachowania jedności i człowieczeństwa w czasach, które zmuszają nas do czegoś zgoła odwrotnego. Artysta nie stroni również od ostrych komentarzy na tematy socjalne, a fundamentem jego muzyki są podstawowe, ważne dla nas wszystkich wartości – dobro, piękno, prawda, mądrość, ludzkie życie. W 2020 r. na świat wyszedł najnowszy album Artysty „Lepsze Dni”.

 

Bilety dostępne na: https://ticketos.pl/event/3780/reggae-a-ty-habakuk-bas-tajpan-ras-luta

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję