koncerty

Ray Wilson - Genesis Classic

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 19.02.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
129 - 149 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Ray Wilson już 19 lutego 2020 zagra w Szczecinie.

 

Bilety dostępne tylko na bilety.fm

Przez „Classic Rock Magazin" Ray Wilson został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wtedy przywrócił grupie artystyczny charakter kojarzony z czasami, gdy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Wilsonem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside", który podbił listy przebojów w Europie. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL, czy Scorpions.

Ostatnie lata były dla niego niezwykle owocne. W 2016 r. na rynku pojawiły się dwa nowe albumy artysty: akustyczny „Song for a friend" oraz „Makes me think of home" o rockowym i elektrycznym brzmieniu. Wydawnictwa pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwsze, dedykowane zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenia bardzo intymnych, poruszających utworów. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyczność muzycznej wizji wokalisty, który nie boi się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem. W 2017 roku ukazał się natomiast album Live pt. „Time and Distance". Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. W tym roku Wilson wydał swoją pierwszą płytę w formacie Blu-Ray. To zarejestrowany w niemieckim studio ZDF Bauhaus ekskluzywny, zagrany dla niewielkiej widowni koncert.

Podczas koncertów Raya Wilsona z cyklu Genesis Classic można usłyszeć największe przeboje jak np. „Mama", „Jesus He knows me", „Follow you follow me", „No Son of Mine", „Land of Confusion" czy „Congo". Nie zabraknie także utworów pochodzących z progresywnego okresu twórczości Genesis, w tym albumu „Calling All Stations". Z pewnością pojawią się solowe kompozycje Szkota, w tym utwory grupy Stiltskin.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/830847523938006/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję