dla dzieci

RAJ NA ZIEMI. Wystawa dla dzieci w Galerii Tworzę się

foto: materiały prasowe Galerii Tworzę się

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 25.10.2020
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 25.10.2020
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Nowa wystawa dla dzieci zorganizowana przez Fundację Las Sztuki w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020” oraz „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ!”.

 

Wystawa RAJ NA ZIEMI - TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz”

Wystawa dostępna od 1 września 2020 do 30 grudnia 2020

„Nie ma innego raju, ziemia jest naszym rajem”- powiedział Mirosław Hermaszewski patrząc na ziemię z orbity. W kontekście problemów z jakimi boryka się nasza planeta, potraktowanie jej jako wspólnego dobra, wspólnego domu, w którym razem żyjemy, o który dbamy,  jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Eksperci twierdzą , że choć zdrowie ekosystemów, na których żyjemy, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek, to wciąż nie jest za późno, by ograniczyć to zjawisko. Dlatego jeśli chcemy zatrzymać nasz raj, musimy zacząć działać jak najszybciej, w skali globalnej ale przede wszystkim lokalnie. Wspólne z zaproszonymi artystami stworzyliśmy przestrzeń w której łączymy sztukę z ekologią. Przy pomocy specjalnie zaaranżowanej przestrzeni oraz przygotowanej ścieżce edukacyjnej będziemy prowokować do refleksji oraz zadawać pytania, które pozwolą uruchomić wyobraźnię ekologiczną.

 

– W każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 wstęp wolny (zwiedzanie odbywa się wg wymogów sanitarnych opisanych na stronie organizatora)

– Od poniedziałku do piątku wstęp tylko dla grup zorganizowanych - zapisy: tworzesie@gmail.com

Szczegóły: www.tworzesie.pl

 

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Kurator TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

Wydarzenia odbywają się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020” oraz „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ!”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, IKEA Dom Jutra, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenia MiastoHolizm, Stowarzyszenie KAMERA, Kashart, Szkoła Podstawowa TAK, 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2020.

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję