wystawy

RAFAŁ OLBIŃSKI. WYSTAWA MONOGRAFICZNA

fot. materiały prasowe/ Olbiński: Harmony of Shape

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 17.12.2021
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Niedziela, 27.02.2022
Do której godziny?
18:00
Za ile?
4/6 zł
Opis wydarzenia
Od 17 grudnia w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można oglądać prace Rafała Olbińskiego, jednego z najbardziej znanych polskich artystów.

 

Olbiński to ilustrator, grafik, malarz, scenograf, projektant. Należy do grona najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Jego twórczość charakteryzuje indywidualny, niepowtarzalny styl z pogranicza symbolizmu i surrealizmu, pełen metafor, odniesień do literatury i sztuki. Bogata wyobraźnia oraz świetna technika sprawiły, że Olbiński stał się bardzo popularny i zdobył jako jeden z niewielu polskich, współczesnych twórców międzynarodową sławę. 

Na wystawie w Zamku oprócz obrazów i rzeźb, pokazane zostaną m.in. projekty okładek czasopism i ilustracje do artykułów różnych periodyków z lat 70. i 80. XX wieku oraz plakaty i designerskie przedmioty. 

Wystawa przygotowana została we współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach. Ekspozycję RAFAŁA OLBIŃSKI. WYSTAWA MONOGRAFICZNA w zamkowej galerii będzie można zobaczyć od 17 grudnia 2021 do 27 lutego 2022.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję