spotkania

[odwołane] Wykłady Mistrzowskie w TRAFO: Joanna Kiliszek "Kiedy teraźniejszość staje się przeszłością"

foto: Yulia Krivich

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 13.05.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza na wykład Joanny Kiliszek „Kiedy teraźniejszość staje się przeszłością” w środę, 11 marca 2020 r. o godz. 18:00. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Kolegium Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie w ramach cyklu „Wykłady Mistrzowskie”.

 

UWAGA:

Ze względów niezależnych od TRAFO wykład został przełożony na 13 maja!

Joanna Kiliszek – historyczka sztuki, menedżerka kultury, kuratorka wystaw. W latach 80. XX w. prowadziła Galerię Wieża, a później, do 1991 r., Galerię Dziekanka. Pełniła funkcję dyrektorki Instytutów Polskich w Lipsku i Berlinie oraz wicedyrektorki Instytutu Adama Mickiewicza. Mieszka w Berlinie i Warszawie.

Cykl „Wykładów Mistrzowskich” w TRAFO, prowadzonych przez wybitne artystki i artystów, kuratorki i kuratorów wystaw, krytyczki i krytyków. Każdy z gości zaprezentuje w wykładzie fragment swojego bogatego dorobku twórczego. Podjęta figura mistrza jest daleka od „uczonej ignorancji” i rutyny. Podkreślone zostaje nieustanne poszukiwanie wiedzy i metod twórczych, rewizja i dystans wobec własnej filozofii życia oraz miejsca w świecie.

Cykl jest realizowany w ramach współpracy TRAFO i Akademii Sztuki w Szczecinie. Jego kuratorami są Stanisław Ruksza i Zbigniew Taszycki.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję