spotkania inne

Przegląd filmów i spotkanie z Agatą Kuleszą

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Studio S-1 Radia Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego
Kiedy?
Niedziela, 25.06.2017
O której godzinie?
13:00
Za ile?
15 zł
Opis wydarzenia
W niedzielę, 25 czerwca, w studio S1 Polskiego Radia Szczecin program „Let`s Talk Film” zaszczyci swą obecnością Agata Kulesza. Zobaczymy filmy „Ida”, „Róża” i „Sala samobójców” z jej udziałem, a o godz. 17.00 (pomiędzy projekcjami) odbędzie się spotkanie z aktorką (wstęp 15 zł).
Jak spogląda się na współczesne kino z Panteonu? O to pytamy zapraszanych na festiwal gości specjalnych i niekwestionowane gwiazdy. Rozmowy dotyczą kondycji kinematografii, ruchomych obrazków powstających na całym świecie, misyjności i komercyjności kina oraz sławy tej odczuwalnej na co dzień i od święta.

rzuć okiem: przegląd filmów z Agatą Kuleszą
Studio S1 Radia Szczecin
wstęp 15 zł (przegląd filmów i spotkanie)
niedziela, 25 czerwca
godz. 13:00


"Ida"
reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Dania 2013
(godz. 13:00)
Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są.

„Róża”
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2011
(godz. 15:00)
Lato 1945. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość… niemożliwa?

„Sala samobójców”
reż. Jan Komasa, Polska 2011 (godz. 19:00)
Dominik, wrażliwy nastolatek z bogatej, lecz dysfunkcyjnej rodziny, zostaje upokorzony i odrzucony przez rówieśników, gdy przypadkowo ujawnia swoje homoseksualne skłonności. Załamany chłopak znajduje zrozumienie u Sylwii, zafascynowanej autodestrukcją i śmiercią dziewczyny, którą spotyka w sieci. Bohater coraz bardziej pogrąża się w wirtualnym świecie, tracąc poczucie rzeczywistości i uciekając od normalnego życia.

oko w oko: Agata Kulesza – spotkanie z udziałem aktorki
(godz. 17:00)

Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych aktorek w Polsce. Pochodzi ze Szczecina. Jest laureatką około stu nagród aktorskich polskich i zagranicznych: w tym trzykrotna nagroda Polskiej Akademii Filmowej Orły, nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych (m.in. we Francji, Hiszpanii, USA). Nagrodzona przez Los Angeles Film Critics Association, krytyków filmowych w Nowym Jorku i Chicago. Film ”Ida” z Agatą Kuleszą w roli głównej otrzymał pierwszego w historii polskiej kinematografii Oskara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję